Trwa ładowanie...

Pokłosie afery Kazika. Preisner: "Marek Niedźwiecki odszedł z Trójki"

Zbigniew Preisner poinformował na Facebooku, że Marek Niedźwiecki odszedł w sobotę z Programu Trzeciego Polskiego Radia.

Pokłosie afery Kazika. Preisner: "Marek Niedźwiecki odszedł z Trójki"Źródło: East News
d1xpz38
d1xpz38

Post Zbigniewa Preisnera związany jest z aferą wokół ostatniego notowania Listy Przebojów Trójki. Chodzi o wygraną piosenki Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój", która została zakwestionowana. O czym poinformował w oświadczeniu dyrektor i redaktor naczelny Trójki Tomasz Kowalczewski.

Zbigniew Preisner pisze:

Moi Drodzy,

Wczoraj w Programie Trzecim Polskiego Radia wydarzyła się historia, która nawet w najgorszych czasach PRL byłaby nie do pomyślenia. Kazik ze swoją piosenką "Twój ból jest lepszy niż mój" wygrał notowanie Listy przebojów Marka Niedźwieckiego. Kilka godzin później tak zwany redaktor naczelny Trójki Tomasz Kowalczewski ogłosił, że redakcja unieważniła głosowanie, informując, że "wprowadzono piosenkę spoza listy, nadto dokonano manipulacji przy liczeniu głosów oddawanych na poszczególne piosenki, co zafałszowało wynik końcowy".
Miarka się przebrała!
Marek Niedźwiecki jest kolejną osobą, która dzisiaj odeszła z Trójki. Nasza Trójka już nie istnieje.
Nie możemy się dać zniewolić tej bolszewickiej polityce, musimy bronić naszej wolności, inaczej zostanie nam "zniewolony umysł".

O odejściu Niedźwieckiego napisał też na Facebooku Michał Nogaś, były dziennikarz Trójki.

d1xpz38

Redakcja Wirtualnej Polski próbuje skontaktować się z Markiem Niedźwieckim, aby potwierdzić informację podaną przez Zbigniewa Preisnera.

Przypomnijmy. 15 maja piosenka Kazika "Mój ból jest lepszy niż twój", wymierzona w Jarosława Kaczyńskiego, zajęła 1. miejsce na Liście Przebojów Trójki.

Informacja o wygranej była dostępna jeszcze w piątek wieczorem na stronie Polskiego Radia. Dziś strona listy przebojów informuje o błędzie, tzw. internal error. Nie ma tam żadnego notowania.

W sobotę na Twitterze pojawiły się głosy, że rozgłośnia umyślnie usunęła odnośnik do artykułu o ostatnim notowaniu listy. Dziennikarze wprost piszą o cenzurze i powrocie PRL-u.

d1xpz38

Tego samego dnia na stronie Polskiego Radia pojawiło się oświadczenie podpisane przez Dyrektora i Redaktora Naczelnego Programu 3 Tomasza Kowalczewskiego.

Czytamy w nim, że piosenka "Mój ból jest lepszy niż twój" została nielegalnie wprowadzona do głosowania elektronicznego, a przy liczeniu głosów dokonano manipulacji. W związku z tym redakcja podjęła decyzję o unieważnieniu głosowania.

Również w sobotę żona Bartosza Gila, dziennikarza redakcji muzycznej Programu Trzeciego Polskiego Radia, poinformowała na Facebooku, że jej mąż został zawieszony.

d1xpz38

Stało się to po tym, jak wspomniany dyrektor Kowalczewski chciał wymusić na dziennikarzach, aby podpisali się pod listem, który stwierdza, że w głosowaniu zaszła pomyłka i zostało ono unieważnione.

Zarówno Gil, jak i inni dziennikarze mieli odmówić. "Gazeta Wyborcza" pisze z kolei, że Gil miał być odpowiedzialny za zaliczanie głosów Listy Przebojów Trójki.

Teledysk do utworu Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój" obejrzycie tutaj:

d1xpz38
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1xpz38