Trwa ładowanie...

Marta Kaczyńska popełniła gafę. Internauta wytknął jej błąd

Bratanica prezesa PiS napisała felieton wychwalający Marię Skłodowską-Curie. Ale internauta doszukał się w nim błędu.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Marta Kaczyńska popełniła gafę. Internauta wytknął jej błądŹródło: East News
d4ar6d5
d4ar6d5

Polska noblistka została uznana za najbardziej wpływową kobietę świata w plebiscycie BBC. Marta Kaczyńska postanowiła napisać o niej felieton dla tygodnika "Sieci".

Napisała w nim o dokonaniach Skłodowskiej-Curie, ale też wyraziła ubolewanie, że w Polsce nie mówi się o niej wiele. Skupiła się na okresie komunizmu. Napisała: " Przez dziesięciolecia komunizmu stosowano inżynierię społeczną zmierzającą do wymazania z pamięci bohaterów narodowych i nie dbano odpowiednio o wiedzę na temat postaci wybitnie zasłużonych".

Jeden z internautów wyłapał to zdanie i wytknął Kaczyńskiej błąd. Napisał na Twitterze: "Kaczyńska pisze, że za komuny nie pamiętano o Skłodowskiej-Curie. Pierwsza książka wyszła w 1946 Ewy Curie pt. "Maria Curie" (13 wydań), Bobińskiej w 1949 (10 wydań), Złotowskiego w 1952 "Co nauka zawdzięcza Marii Skłodowskiej-Curie". Do 1989 wyszło jeszcze co najmniej 20."

Felietony Marty Kaczyńskiej często wzbudzają kontrowersje. Całkiem niedawno zarzucała Netflixowi, że przez niego ludzie stają się bezwolni.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d4ar6d5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ar6d5