Trwa ładowanie...

Mathew Knowles, ojciec Beyonce, ma raka piersi

Październik to miesiąc, w którym najgłośniej mówi się o raku piersi. Mało kto pamięta, że nowotwór rozwija się nie tylko u kobiet, ale i u mężczyzn. O tym, że właśnie taką usłyszał diagnozę, powiedział ojciec Beyonce.

Share
Mathew Knowles, ojciec Beyonce, ma raka piersiŹródło: East News
d33176i

Mathew Knowles udzielił wywiadu dla "Good Morning America". Cały wywiad ma zostać wyemitowany w środę, 2 października. Ze względu na inną strefę czasową, widzowie w Europie dowiedzą się o szczegółach znacznie później niż Amerykanie. Pokazano już zapowiedź programu, z której to dowiadujemy się, że ojciec piosenkarki choruje na raka piersi.

Prowadzącym wywiad jest Michael Strahan. W tym krótkim opublikowanym przez stację klipie słyszymy tylko, jak pyta Mathew, jak to było, gdy powiedział o diagnozie swojej rodzinie.

d33176i

Mathew Knowles był menadżerem swojej córki, odkąd była dzieckiem. Dużym zaskoczeniem był fakt, kiedy po 20 latach Beyonce zdecydowała się go zwolnić.

Nieoficjalnie mówiono o tym, że Mathew Knowles okradał swoją córkę. Beyonce zatrudniła firmę, która przeprowadziła audyt. W efekcie potwierdziły się wszystkie plotki dotyczące przywłaszczenia pieniędzy przez ojca wokalistki. Piosenkarka jednak już wcześniej straciła zaufanie do ojca.

Mathew Knowles Getty Images
Mathew Knowles Źródło: Getty Images

Kilka lat wcześniej na jaw zaczęły wychodzić rewelacje z życia Knowlesa. Amerykańskie media zaczęły donosić, że aktorka Alexandra Wright spodziewa się dziecka ojca Beyonce. Testy DNA potwierdziły tę plotkę, a w 2010 r. na świat przyszedł syn pary, Nixon Knowles. Rodzice gwiazdy rozwiedli się, a gwiazda przestała utrzymywać kontakt z tatą.

d33176i

Zapowiedź wywiadu z ojcem gwiazdy nie przez przypadek pojawiła się w USA 1 października. To początek miesiąca, w którym szczególnie mocno podkreśla się, jak ważna jest profilaktyka raka piersi. W tym czasie mnóstwo mówi się o kobietach, które wygrały z rakiem lub właśnie zmagają się z nowotworem. Mało jednak mówi się o tym, że także mężczyźni chorują!

Jak podaje Fundacja Alivia, ten nowotwór złośliwy może także rozwijać się u mężczyzn i stanowi on około 1 proc. wszystkich nowotworów złośliwych piersi i mniej niż 1 proc. nowotworów złośliwych u mężczyzn. Rokowanie u mężczyzn chorych na raka piersi jest podobne, jak u kobiet. U większości mężczyzn chorych na raka piersi pierwszym objawem jest niebolesny guz zlokalizowany za brodawką sutka.

Krajowy Rejestr Nowotworów wylicza, że wśród czynników ryzyka są m.in.: wiek, obciążenie genetyczne, czynniki hormonalne, schorzenia jąder, występowanie w przeszłości innych nowotworów, inne łagodne zmiany, a także czynniki środowiskowe. Panowie, wy też musicie się badać!

Zobacz: Rak piersi u mężczyzn [Specjalista radzi]

d33176i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d33176i