Trwa ładowanie...

Meghan i Harry nie będą niezależni od pałacu. Królowa nie wyraziła zgody

Meghan i Harry mieli nadzieję na pełną niezależność od pałacu Buckingham. Ich ideę, jak podaje brytyjska prasa, zawetowała sama królowa Elżbieta.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Meghan i Harry nie będą niezależni od pałacu. Królowa nie wyraziła zgodyŹródło: Getty Images
d2catrf

Księżna Meghan i książę Harry postanowili, że opuszczają pałac Kensington, który do tej pory dzielili z bratem Harry'ego Williamem i jego żoną Kate. Stworzą nowy dom w rezydencji zwanej Frogmore Cottage. Do tej pory zajmowali niewielką część pałacu zwaną Nottingham Cottage.

- Królowa zgodziła się na utworzenie nowego domostwa dla księcia i księżnej Sussex, po zawarciu przez nich związku małżeńskiego w maju ubiegłego roku. Domostwo, które powstanie przy wsparciu królowej i księcia Walii, zostanie otwarte wiosną – brzmiało oficjalne oświadczenie rodziny królewskiej.

d2catrf

Książę Harry i księżna Meghan będą mieć też osobne biuro. Część pracowników zostanie przeniesiona z Pałacu Kensington, ale planowane jest też zatrudnienie nowych. Oznacza to, że wszystkie sprawy zawodowe oddzielą od Williama i Kate.

Zobacz także: Księżna Meghan i książę Harry wyprowadzają się z Pałacu Kensington

Jak donosi brytyjska prasa, Meghan i Harry liczyli na jeszcze większą niezależność. Chcą budować swoją markę opierając się na dotychczasowej działalności charytatywnej i filantropii. Księżna dodatkowo chce kontynuować rolę społecznej aktywistki.

O działalności w pełni na własną rękę nie ma jednak mowy. Nie zgodzili się na to królowa i książę Karol. – Chcieli być zupełnie niezależni od pałacu Buckingham, ale powiedziano im "nie" – powiedział informator "Sunday Times".

d2catrf

Para książęca pozostaje pod "jurysdykcją" pałacu Buckingham. - Struktura nie pozwala na taką niezależność – dodaje informator "Sunday Times" Pałace Bukcingham i Kensington nie udzieliły jednak "Daily Mail" komentarza w tej sprawie.

Wiadomo jednak, że odkąd zapadła decyzja o rozdzieleniu od Kate i Williama, królowa zaproponowała już wcześniej, że oficjalne biuro pary książęcej może się mieścić w pałacu Buckingham. Tam też Meghan i Harry mogą mieć swój apartament (ich oficjalną rezydencją zostaje Frogmore).

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d2catrf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2catrf
d2catrf