Trwa ładowanie...
d340n7a

Meghan i Harry nie będą niezależni od pałacu. Królowa nie wyraziła zgody

Meghan i Harry mieli nadzieję na pełną niezależność od pałacu Buckingham. Ich ideę, jak podaje brytyjska prasa, zawetowała sama królowa Elżbieta.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

Księżna Meghan i książę Harry
Księżna Meghan i książę Harry (Getty Images)
d340n7a

Księżna Meghan i książę Harry postanowili, że opuszczają pałac Kensington, który do tej pory dzielili z bratem Harry'ego Williamem i jego żoną Kate. Stworzą nowy dom w rezydencji zwanej Frogmore Cottage. Do tej pory zajmowali niewielką część pałacu zwaną Nottingham Cottage.

Zobacz także: Księżna Meghan i książę Harry wyprowadzają się z Pałacu Kensington

- Królowa zgodziła się na utworzenie nowego domostwa dla księcia i księżnej Sussex, po zawarciu przez nich związku małżeńskiego w maju ubiegłego roku. Domostwo, które powstanie przy wsparciu królowej i księcia Walii, zostanie otwarte wiosną – brzmiało oficjalne oświadczenie rodziny królewskiej.

d340n7a

Książę Harry i księżna Meghan będą mieć też osobne biuro. Część pracowników zostanie przeniesiona z Pałacu Kensington, ale planowane jest też zatrudnienie nowych. Oznacza to, że wszystkie sprawy zawodowe oddzielą od Williama i Kate.

Zobacz także: Księżna Meghan i książę Harry wyprowadzają się z Pałacu Kensington

Jak donosi brytyjska prasa, Meghan i Harry liczyli na jeszcze większą niezależność. Chcą budować swoją markę opierając się na dotychczasowej działalności charytatywnej i filantropii. Księżna dodatkowo chce kontynuować rolę społecznej aktywistki.

d340n7a

O działalności w pełni na własną rękę nie ma jednak mowy. Nie zgodzili się na to królowa i książę Karol. – Chcieli być zupełnie niezależni od pałacu Buckingham, ale powiedziano im "nie" – powiedział informator "Sunday Times".

Zobacz także: Księżna Meghan traci kolejną asystentkę. Nie ma szczęścia do współpracowników

Para książęca pozostaje pod "jurysdykcją" pałacu Buckingham. - Struktura nie pozwala na taką niezależność – dodaje informator "Sunday Times" Pałace Bukcingham i Kensington nie udzieliły jednak "Daily Mail" komentarza w tej sprawie.

Wiadomo jednak, że odkąd zapadła decyzja o rozdzieleniu od Kate i Williama, królowa zaproponowała już wcześniej, że oficjalne biuro pary książęcej może się mieścić w pałacu Buckingham. Tam też Meghan i Harry mogą mieć swój apartament (ich oficjalną rezydencją zostaje Frogmore).

icon info

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

d340n7a

Podziel się opinią

Share
d340n7a
d340n7a