Trwa ładowanie...
d408gmy

Metallica zagra w Polsce po raz 12. Lars Ulrich pokazał pamiątkowe zdjęcie z Warszawy

Metallica wróci do Polski po raz 12. Zespół heavymetalowy zagra w Warszawie 12 sierpnia 2019 r. Z tej okazji Lars Ulrich zrobił fanom prezent i podzielił się zdjęciem z pierwszego koncertu Metallici w naszym kraju.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Metallica zagra koncert w Polsce po raz 12.
Metallica zagra koncert w Polsce po raz 12. (Getty Images)
d408gmy

Koncert zespołu Metallica w Polsce

Koncert Metallici w Polsce to zawsze wielkie wydarzenie dla fanów muzyki metalowej. Amerykanie najwyraźniej lubią nasz kraj, bo wracają tu już 12 raz. Metallica przyjedzie do nas z trasą koncertową WorldWired Tour, która promuje album “Hardwired…To Self-Destruct".

Zespół Metallica wystąpi w Warszawie na Stadionie PGE Narodowym. Ze względu na koncert jednego z najbardziej wpływowych zespołów heavymetalowych nastąpią pewnie zmiany w warszawskiej komunikacji miejskiej.

d408gmy

Muzycy z zespołu Metallica zawsze przygotowują kilka niespodzianek dla swoich fanów. Kapela w każdym z odwiedzanych przez siebie państw wykonuje cover dobrze znanego, lokalnego hitu. Podczas występu Metallici w Krakowie w 2018 r. wybrzmiał legendarny "Wehikuł czasu" Dżemu. Fani od miesięcy zastanawiają się nad tym, jaki kawałek usłyszą tym razem.

Pierwszy koncert Metallici w Polsce

Z okazji sierpniowego koncertu Metallici na stadionie narodowym założyciel zespołu, Lars Ulrich postanowił wspomnieć swój pierwszy koncert w Polsce. Na Instagramie umieścił zdjęcie z piwem w ręku, które miał pić po koncercie w katowickim Spodku w roku 1987. W opisie czytamy:

"Jestem bardzo podekscytowany powrotem do przyjaciół z Polski. W lutym 1987 roku po raz pierwszy odwiedziliśmy ten kraj, który wówczas leżał za Żelazną Kurtyną. Zagraliśmy dwa koncerty w katowickim Spodku. Mieliśmy zaszczyt zaprezentować naszą muzykę w nowym, nieznanym miejscu. Ciepłe przyjęcie przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Dzięki temu wcześnie uświadomiliśmy sobie, że nasi fani bez względu na to, w jakim miejscu na Ziemi przebywają, są zjednoczeni w miłości i pasji do muzyki. Jestem szczęśliwy, że do dziś tak jest. To zdjęcie zostało zrobione po jednym z tamtych koncertów."

d408gmy

Podziel się opinią

Share
d408gmy
d408gmy