Trwa ładowanie...

Michał Szpak opowiedział o swoich obawach. "Zastanie nas kato-pato"

Michał Szpak podkreśla, że jest wierzący, ale krytycznie ocenia coraz większą rolę religii w systemie edukacji. W wywiadzie dla Żurnalisty przestrzegał przed "kato-pato".

Michał Szpak swoim wizerunkiem od lat przełamuje bariery. U Żurnalisty mówił o niepokojącej tendencji, którą określił jako "kato-pato" Michał Szpak swoim wizerunkiem od lat przełamuje bariery. U Żurnalisty mówił o niepokojącej tendencji, którą określił jako "kato-pato" Fot: AKPA
d2eimw4
d2eimw4

Michał Szpak jest jedną z najbarwniejszych osobowości polskiej sceny muzycznej. W podcascie Żurnalisty opowiadał, że od dziecka wyróżniał się z tłumu, a odkąd dziesięć lat temu wkroczył do show-biznesu, obalanie stereotypów stało się jego głównym pozamuzycznym przesłaniem.

- Mam świadomość, że przełamuję jakieś tabu - mówił w wywiadzie, dodając, że jeśli dzięki jego postawie i wizerunkowi choć jedna osoba wytrwa w swoich przekonaniach i zgodzie ze sobą, poczuje się spełniony.

Szpak podkreślał też, że być może on sam poddałby się presji, gdyby nie silne poczucie własnej wartości, jakie zbudowali w nim rodzice, bezkrytycznie go kochający i akceptujący.

Sonda #DajGłos: Kolory ptak polskiej sceny muzycznej

Utartych schematów Szpak stara się unikać także w swojej twórczości. Ubolewał nad faktem, że dziś niemal każda muzyka brzmi podobnie, a jego zdaniem odbiorcy, zwłaszcza ci młodzi, czują głód zupełnie innej postawy.

d2eimw4

- Ludziom brakuje takiego braku schematu, [...] przychodzi czas na muzykę, gdzie wszystko jest zaskakujące - opowiadał, zauważając, że młodzi ludzie nie chcą być szufladkowani i to pod żadnym względem.

- Bardzo dużo ludzi mówi teraz, że są bezpłciowi, że nie chcą być w schemacie. W Polsce nie ma mowy o ważnych rzeczach w sektorze nastolatków. Gdzie się mówi o ważnych rzeczach? Szkoła? Szkoła wyszczupla wszystko, co może, żeby jak najwięcej uwagi skupić na religii, i oczywiście ja jestem chrześcijaninem, ale to jest instytucja, zacznijmy myśleć, bo obudzimy się w dziwnej rzeczywistości - przestrzegał Michał Szpak.

Zdaniem artysty, najważniejsza jest szczerość i wierność swoim własnym poglądom, czasami wbrew innym, często pod prąd.

d2eimw4

- Jeśli my tego nie będziemy robić (przełamywać barier - przyp. rd.), to zastanie nas kato-pato - podsumował.

Premierowe odcinki podcastu znajdziesz co czwartek w TIDAL! Posłuchaj całej rozmowy z Michałem Szpakiem, którą znajdziesz pod tym adresem.

Michał Szpak AKPA
Michał Szpak Źródło: AKPA, fot: AKPA
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2eimw4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2eimw4