Trwa ładowanie...
miuosh
24-04-2019 12:30

Miuosh - raper, który nie jest raperem, tylko artystą pop

Miuosh wystąpił w ostatnim odcinku talk-show “Kuba Wojewódzki”. Sam o sobie powiedział, że jest bardziej artystą pop niż raperem. Nie rozumie obecnie panującej mody na tzw. newschool. Na swoim koncie ma kilka ciekawych utworów i współprac.

Miuosh - raper, który nie jest raperem, tylko artystą popŹródło: East News, fot: Grzegorz Bukala/REPORTER
d1xrqbs
d1xrqbs

Miuosh - pierwsze lata kariery muzycznej nie były owocne

Miłosz Borycki, czyli Miuosh, urodził się 14 października 1986 roku w Katowicach. Działalność muzyczną rozpoczął na początku XXI wieku w grupie Projektor. Zespół współpracował m.in. z Rahimem, członkiem Paktofoniki i Pokahontaz. Skład został rozwiązany w 2011 roku, na Górnym Śląsku nie zrobił zamieszania. Od 2010 roku współpracuje z zespołem 19SWC, którego członkiem jest jego brat, Bartosz „Booryz” Borycki.

W 2007 roku wydał pierwszy album studyjny pt. “Projekcje”, jednak nie zyskał szerszego rozgłosu. Niewiele lepsze wyniki sprzedaży odnotowały albumy “Fandango Gang” i “Pogrzeb”.

.Miuosh i przełom w 2011 roku

Punktem przełomowym w karierze Miuosha był czwartym album studyjny “Piąta strona świata”. Zbiegło się to rosnącą na nowo popularnością hip-hopu w Polsce. Płyta uzyskała status platynowej. Nakręcono aż pięć teledysków do promocji albumów - klipy otrzymały utwory “„Patos”, „Więcej niż możesz”, „Nie zapomnij skąd jesteś”, „Piąta strona świata” oraz „Każde”.

2011 rok był bardzo intensywny dla Miuosha - udzielił się też na płytach grupy Firma, Palucha oraz Onara. Rosła popularność rapera.

d1xrqbs

Miuosh - dalsza kariera i “zostanie artystą [pop](https://open.fm/play/96)”

W 2012 roku muzyk nagrał kolejną płytę, która jest jego największym sukcesem w karierze. Album “Prosto przed siebie” otrzymał status podwójnej platyny i uplasował się na drugim miejscu zestawienia OLiS. Do promocji albumu nagrano aż osiem teledysków.

Ponadto raper dograł zwrotki na płyty “Równonoc” Donatana i “Kodex IV” składu White House.

W następnych latach kolejne płyty - “Nowe światło” z Onarem, “Pan z Katowic”, “Ulice bogów. Produkcja Fleczer”, “Historie” z Andrzejem Smolikiem i Natalią Grosiak oraz “POP.”. Nie dorównały sukcesem do “Prosto przed siebie”, ale uzyskały status złotej lub platynowej. Łącznie Miuosh ma na koncie 11 płyt studyjnych, 3 albumy koncertowe, 2 składanki, 2 minialbumy i kilkadziesiąt występów gościnnych w utworach innych.

d1xrqbs

Ostatnia płyta klimatem zdecydowanie odbiega od tego, co wcześniej robił. Położył nacisk na mniej hip-hopowe współprace, m.in. z Myslovitz, Piotrem Roguckim, Kasią Nosowską czy też Organkiem. W rozmowie z Kubą Wojewódzkim w jego talk-show przyznał, że nie jest raperem, tylko tak naprawdę artystą pop. Poza tym nie rozumie obecnie panujących trendów w polskim hip-hopie i czerpania wzorców z USA. - Dzisiejszy hip-hop już nie jest strażnikiem takich ortodoksyjnych wartości. Wydaje mi się, że lepiej grać w otwarte karty i mówić, że niespecjalnie jest mi po drodze z tym, co się w tym środowisku dzieje od pewnego czasu. Lubię rapować na wszystkim, co niesie ze sobą fajną emocję i energię - powiedział.

Miuosh to też biznesmen

Choć pierwsze lata kariery muzycznej nie były najlepsze, to dużo nauczył się na temat prowadzenia własnego przedsiębiorstwa. W 2004 roku został współwłaścicielem MaxFloStudio, które utworzył razem z Rahimem. Dwa lata później założyli wytwórnię MaxFloRec. Miuosh wytrzymał w niej ledwie rok, bowiem od 2007 roku prowadzi własny label Fandango Records, który z każdym rokiem prosperował coraz lepiej.

d1xrqbs

Miuosh i życie prywatne

Od czterech lat jest żonaty. Razem z Sandrą wychowują córkę Korę. Swojej żonie zawdzięcza sukces muzyczny. Twierdzi, że bez niej by nie dał rady. Uważa też, że prowadzi spokojne życie i bez żadnych kontrowersji.

9 czerwca na Stadionie Śląskim w Chorzowie zagra wyjątkowy koncert Jimkiem i Smolikiem oraz Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia.

d1xrqbs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1xrqbs