Trwa ładowanie...
d3i9jdx

Monika Banasiak jest pielęgniarką. "Muszę pracować sześć miesięcy za darmo"

Monika Banasiak porzuciła dotychczasowe luksusowe życie. Wróciła do korzeni i zaczęła pracować jako pielęgniarka. - Dla mnie ta praca jest jak powołanie - przekonuje na łamach tabloidu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Monika Banasiak zmieniła swoje życie
Monika Banasiak zmieniła swoje życie (ONS.pl)
d3i9jdx

Monika Banasiak to była żona bossa mafii pruszkowskiej Andrzeja Z. ps. Słowik. Była prawdziwą "polską królową mafii" i w latach 90. doskonale prosperowała w świecie przestępczym. Była uosobieniem luksusu. Prasa kolorowa rozpisywała się wówczas na temat jej barwnego życia. Fotoreporterzy śledzili każdy jej krok, a wszystko co robiła, budziło nie lada sensację.

ZOBACZ WIDEO: Monika Banasiak o piekle za kratami. "Więzienie to miejsce, gdzie nawet diabeł chodzi z obstawą"

Po upadku "Pruszkowa" jej bajeczne życie legło w gruzach. Kobieta spędziła 2,5 roku w areszcie. Po tym czasie była żona gangstera przewartościowała swoje życie. Jak donosi "Super Express", Banasiak pracuje w jednym z największych warszawskich szpitali jako pielęgniarka.

d3i9jdx

- Nigdy nie chciałam ludzkiej krzywdy, wbrew niektórym opiniom tych, którzy mnie nie znają. Jestem dyplomowaną pielęgniarką, mam prawo do wykonywania zawodu. Jednak wedle przepisów, jeśli ma się przerwę w wykonywaniu zawodu - a ja taką miałam - należy przejść staż, by odnowić dyplom. Muszę teraz pracować sześć miesięcy za darmo i dopiero po tym czasie mogę przejść egzamin, za który jeszcze muszę zapłacić. (...) Nic dziwnego, że dziewczyny przez to nie wracają do zawodu - powiedziała na łamach tabloidu.

Słowikowa twierdzi, że musi pracować, żeby wesprzeć rodzinę. Chce przede wszystkim pomóc swojemu synowi (który dostał się na studia) oraz mamie, której nie stać na leki.

- Chcę znów pracować na bloku, uczestniczyć w operacjach. Tam życie oddarte ze złudzeń, tam wszyscy wobec Boga i śmierci są tacy sami, równi. Dla mnie ta praca jest jak powołanie - podsumowała w "Super Expressie".

d3i9jdx

Podziel się opinią

Share

d3i9jdx

d3i9jdx