Trwa ładowanie...

Monika Kuszyńska o ciążach i macierzyństwie po wypadku

Monika Kuszyńska, była wokalistka Varius Manx, która po wypadku porusza się na wózku inwalidzkim, opowiedziała o swoich ciążach, macierzyństwie i związku.

Monika Kuszyńska o ciążach i macierzyństwie po wypadkuŹródło: newspix.pl
d2u5z02
d2u5z02

Monika Kuszyńska ma dwójkę dzieci, które urodziła już po tym, jak trafiła na wózek inwalidzki. W "Dzień dobry TVN" opowiedziała o tym, jakie zmiany musiały zajść w jej życiu po wypadku: - Ja myślałam, że sobie z życiem nie poradzę, że nie będę umiała wyjść z domu, nie będę śpiewać. Okazało się, że to wszystko są moje imaginacje. Znalazłam sobie różne rozwiązania i patenty, bo na tym to polega.

Przyznała, że nie ze wszystkim sobie radzi sama. Ale może liczyć na wsparcie męża.

Kuszyńska została zapytana, czy chodzi do jakiegoś specjalnego ginekologa: - Po wypadku poszłam do pierwszego lepszego […] i ta pani zupełnie nie wiedziała, co ma ze mną zrobić, a ja nie bardzo wiedziałam, jak jej pomóc. Strasznie mnie zdołowała ta wizyta. Ja wtedy poczułam, że już nie jestem kobietą. Pamiętam, że potem siedziałam w samochodzie i płakałam.

Zobacz także: Tyle warta była ciąża Meghan

Na szczęście później Kuszyńska poznała inną ginekolog, która namówiła ją do tego, by zaszła w ciążę. Jej dzieci urodziły się przez cesarskie cięcie.

d2u5z02

- Ludziom się wydaje, że seks dotyczy młodych, pięknych i zdrowych. Natomiast jest to coś tak naturalnego, że nie należy odmawiać do tego prawa nikomu. Być może to się nie wpisuje w schematy myślenia, że osoby na wózku mogą chcieć spróbować wszystkiego tego, co ludzie sprawni.

Po wypadku Kuszyńska myślała, że może wzbudzić w mężczyznach jedynie litość, a nie pożądanie. Ale znalazła partnera: - nigdy nie czułam się dla kogoś tak atrakcyjna jak w moim obecnym związku.

Monika Kuszyńska rozpoczęła karierę w 2000 roku śpiewając z zespołem Varius Manx. Niestety, w 2006 jej karierę przerwał wypadek samochodowy.

d2u5z02

Samochód grupy Varius Manx wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Od tej pory wokalistka nie ma czucia w nogach i porusza się na wózku inwalidzkim. To jednak nie przeszkadza jej w prowadzeniu aktywnego stylu życia.

W 2015 r. wystąpiła w Konkursie Eurowizji, a w międzyczasie została żoną i matką. I choć na scenie nie pojawia się już tak często jak kiedyś, to wciąż bierze udział w licznych akcjach charytatywnych.

d2u5z02
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2u5z02