Trwa ładowanie...

"Narodowe jedzenie bananów". Gwiazdy stają w obronie sztuki

Oto kolejny fantastyczny przykład, jak Polacy stają w obronie wolności kultury. Decyzja o usunięciu wideo z dziewczyną jedzącą banany wywołała falę protestów i zainicjowała do działań w social mediach.

"Narodowe jedzenie bananów". Gwiazdy stają w obronie sztukiŹródło: ONS.pl
d2iswfy
d2iswfy

W piątek 26 kwietnia z Muzeum Narodowego w Warszawie zostały usunięte prace Natalii LL "Sztuka konsumpcyjna" i Katarzyny Kozyry "Pojawienie się Lou Salome". - To jest Muzeum Narodowe i pewna tematyka z zakresu gender nie powinna być explicite pokazywana – powiedział w uzasadnieniu decyzji o zasłonięciu prac Jerzy Miziołek, nowy dyrektor Muzeum Narodowego.

Cenzura szybko odbiła się echem w sieci. W ramach protestu na Facebooku powstały dwa wydarzenia: "Jedzenie Bananów Przed Muzeum Narodowym" oraz "Narodowe jedzenie bananów", którymi zainteresowały się już tysiące osób.

Organizatorzy tych protestów zapraszają na wspólną konsumpcję bananów przed muzeum wzorem kobiety z dzieła Natalii LL. W mediach społecznościowych ludzie wrzucają selfie z tymi owocami.

d2iswfy

Do wydarzenia dołączają się znani ze świata filmu i kultury. Magda Cielecka zamieściła na Instagramie zdjęcie z bananem i podpisała: "No tylko w łeb".

Polacy coraz częściej nie dają swojej zgody na cenzurę oraz ingerencję w świat sztuki. Coraz śmielej i odważniej wyrażają swój sprzeciw, a popularność akcji "Narodowe jedzenie bananów" rośnie lawinowo. Do akcji przyłączyły się również Karolina Korwin-Piotrowska, Matylda Damięcka czy Andrzej Saramonowicz

d2iswfy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2iswfy