Trwa ładowanie...

Nergal podeptał obraz z Maryją. Prokuratura przedwcześnie odrzuciła zgłoszenie

To już kolejny raz, gdy lider zespołu Behemoth jest oskarżany o obrazę uczuć religijnych. Źródłem najnowszego sporu jest zdjęcie, które zamieścił 2 miesiące temu w mediach społecznościowych. I choć prokuratura początkowo odrzuciła zgłoszenie, to sprawa może trafić na wokandę.

Share
Nergal podeptał obraz z Maryją. Prokuratura przedwcześnie odrzuciła zgłoszenie
Źródło: ONS.pl
d36pk5y

Adam Darski, znany szerzej jako Nergal, ostrzega na Instagramie: "Treści prezentowane na profilu mogą obrazić Twoje uczucia religijne i inne. Jeśli nie chcesz aby tak się stało, przestań mnie obserwować". Ostatnio obrazę uczuć religijnych wywołało zdjęcie, na którym widać obraz Maryi leżący na podłodze w zniszczonej ramie, podeptany przez, najprawdopodobniej, autora wpisu.

Pewien mężczyzna złożył do Prokuratury Rejonowej Warszawa – Mokotów zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa, mającego znamiona obrazy uczuć religijnych poprzez publiczne znieważenie przedmiotu kultu religijnego. Prokuratura nie wszczęła postępowania, ponieważ obraz na zdjęciu był zasłonięty butem i nie można było wywnioskować, czy faktycznie przedstawia on przedmiot kultu religijnego. Widoczna ikonografia i napis "O Matko pełna Miłosierdzia, módl się za nami" nie były dla prokuratury dostatecznie przekonujące.

d36pk5y

Po nagłośnieniu sprawy okazało się, że sprawa podeptanego obrazu może być jednak zbadana przez prokuraturę. Z decyzją Prokuratury Rejonowej Warszawa – Mokotów nie zgodziła się bowiem Prokuratura Regionalna w Warszawie. Po przeprowadzeniu analizy uznano, że odmowę wszczęcia postępowania przygotowawczego w sprawie wpisu Nergala wydano przedwcześnie.

"Uzasadnienie przedmiotowego postanowienia skutkowało wydaniem przez Prokuraturę Regionalną w Warszawie polecenia o podjęciu postępowania" – dowiedział się portal Wpolityce.pl.

Obejrzyj: Nergal o nowej płycie, "Klerze" Smarzowskiego i zarzutach swoich przeciwników

d36pk5y

Podziel się opinią

Share
d36pk5y
d36pk5y