ycipk-4eil4h

Nergal znów ma problemy z prawem. Złożono kolejne doniesienie do prokuratury

Muzyk swoim niedawnym wybrykiem zdenerwował wiele osób. Niektórych na tyle mocno, że do prokuratury trafiają kolejne doniesienia na Nergala, który miał obrażać uczucia religijne katolików.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Adam Darski był już oskarżany o obrazę uczuć religijnych. Tym razem przesadził?
Adam Darski był już oskarżany o obrazę uczuć religijnych. Tym razem przesadził? (ONS.pl)
ycipk-4eil4h

Najpierw wyczyn muzyka, który na swój profil w mediach społecznościowych dodał filmik z gumowym penisem i ukrzyżowanym na nim wizerunkiem Jezusa, nie spodobał się posłom partii rządzącej - Dominikowi Tarczyńskiemu oraz Annie Sobeckiej. Teraz kolejne zawiadomienie do prokuratury złożyli przedstawiciele Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Diecezji Radomskiej

Wydali oni oświadczenie w tej sprawie: "Muzyk zespołu metalowego Behemoth przy okazji Dnia Kobiet, na stronach internetowych jednej z sieci społecznościowych umieścił film, w którym, podczas śpiewu posługiwał się rekwizytem, na którym w sposób niemieszczący się w jakichkolwiek normach obyczajowych, umieścił wizerunek Jezusa Chrystusa".

Wniosek o wszczęcie postępowania złożono do Prokuratury Rejonowej w Radomiu. Stwierdzono w nim, że zachowanie Adama Darskiego ewidentnie obraża uczucia religijne katolików.

ycipk-4eil4h

Nergal niedługo po opublikowaniu kontrowersyjnego nagrania przeprosił za swoje zachowanie. Jak widać, to za mało.

"Jestem tutaj, aby inspirować, prowokować, bawić się z inteligentnymi ludźmi, którzy mają dystans do siebie i świata, w tym do mojej osoby. Od teraz, proszę, skupcie się wyłącznie na genialnym wokalnym występie i mojej kreatywności. I jeszcze raz... Dużo miłości dla wszystkich kobiet w tym wyjątkowym dniu" - pisał muzyk.

Darski 3 lata temu został uniewinniony od zarzutu obrazy uczuć religijnych. Wówczas sprawa dotyczyła palenia Biblii podczas koncertu w 2007 roku. Nergala oskarżano też o znieważenie polskiego godła.

ycipk-4eil4h
ycipk-4eil4h
ycipk-4eil4h
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4eil4h