Trwa ładowanie...

Nergal znów ma problemy z prawem. Złożono kolejne doniesienie do prokuratury

Muzyk swoim niedawnym wybrykiem zdenerwował wiele osób. Niektórych na tyle mocno, że do prokuratury trafiają kolejne doniesienia na Nergala, który miał obrażać uczucia religijne katolików.

Nergal znów ma problemy z prawem. Złożono kolejne doniesienie do prokuraturyŹródło: ONS.pl
d3u7qtz
d3u7qtz

Najpierw wyczyn muzyka, który na swój profil w mediach społecznościowych dodał filmik z gumowym penisem i ukrzyżowanym na nim wizerunkiem Jezusa, nie spodobał się posłom partii rządzącej - Dominikowi Tarczyńskiemu oraz Annie Sobeckiej. Teraz kolejne zawiadomienie do prokuratury złożyli przedstawiciele Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Diecezji Radomskiej

Wydali oni oświadczenie w tej sprawie: "Muzyk zespołu metalowego Behemoth przy okazji Dnia Kobiet, na stronach internetowych jednej z sieci społecznościowych umieścił film, w którym, podczas śpiewu posługiwał się rekwizytem, na którym w sposób niemieszczący się w jakichkolwiek normach obyczajowych, umieścił wizerunek Jezusa Chrystusa".

Wniosek o wszczęcie postępowania złożono do Prokuratury Rejonowej w Radomiu. Stwierdzono w nim, że zachowanie Adama Darskiego ewidentnie obraża uczucia religijne katolików.

Nergal niedługo po opublikowaniu kontrowersyjnego nagrania przeprosił za swoje zachowanie. Jak widać, to za mało.

d3u7qtz

"Jestem tutaj, aby inspirować, prowokować, bawić się z inteligentnymi ludźmi, którzy mają dystans do siebie i świata, w tym do mojej osoby. Od teraz, proszę, skupcie się wyłącznie na genialnym wokalnym występie i mojej kreatywności. I jeszcze raz... Dużo miłości dla wszystkich kobiet w tym wyjątkowym dniu" - pisał muzyk.

Darski 3 lata temu został uniewinniony od zarzutu obrazy uczuć religijnych. Wówczas sprawa dotyczyła palenia Biblii podczas koncertu w 2007 roku. Nergala oskarżano też o znieważenie polskiego godła.

d3u7qtz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3u7qtz