Trwa ładowanie...

Nie żyje Agnieszka Kotulanka

Zmarła gwiazda polskiego kina Agnieszka Kotulanka. Odeszła w wieku 61 lat. Informację w rozmowie z WP Gwiazdy potwierdził aktor, Tomasz Stockinger.

Nie żyje Agnieszka KotulankaŹródło: East News
dh3mj0g
dh3mj0g

20 lutego 2018r. zmarła Agnieszka Kotulanka. Znana i lubiana polska aktorka filmowa i teatralna. Od lat kojarzona jest przede wszystkim z postacią Krystyny Lubicz z telenoweli "Klan" – rolą, która przyniosła jej ogólnopolską popularność i sympatię widzów. Agnieszka Kotulanka miała dwójkę dzieci Katarzynę i Michała. Jej byłym mężem jest aktor Jacek Sas-Uhrynowski.
Nabożeństwo żałobne zostanie odprawione we wtorek, 27 lutego w Legionowie.

Urodziła się 26 października 1956 roku w Warszawie. W 1980 roku ukończyła tamtejszą Państwową Wyższą Szkołę Teatralną, jednak dyplom zrobiła dopiero rok później.

Na ekranie po raz pierwszy pojawiła się w 1980 roku, w epizodycznych rolach w serialu Jana Łomnickiego „Dom”. W tym samym czasie zadebiutowała w głośnym spektaklu Teatru TV "Śmierć komiwojażera" w reżyserii Kazimierza Karabasza, z Tadeuszem Łomnickim w roli głównej.

dh3mj0g

W 1981 roku związała się na dłużej z Teatrem Współczesnym w Warszawie, którego aktorką była aż do 1989 roku, kiedy to zadecydowała o wyjeździe do Kanady. Nie wyemigrowała jednak na długo – już dwa lata później dała ważny występ na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, którego sukces pośrednio przyczynił się do decyzji o powrocie do kraju.

Pożegnanie Kotulanki:

"Jest dziwnie": Zobacz rozmowę z Tomaszem Stockingerem o Agnieszce Kotulance nagraną 4 lata temu, gdy Kotualnka straciła swoją rolę w telenoweli:

dh3mj0g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dh3mj0g