Trwa ładowanie...

Nie żyje Conway Savage. Członek grupy Nick Cave & Bad Seeds miał 58 lat

W niedziele, 2 września, zmarł Conway Savage. Klawiszowiec znany z grupy Nick Cave & Bad Seeds miał 58 lat.

Nie żyje Conway Savage. Członek grupy Nick Cave & Bad Seeds miał 58 latŹródło: Getty Images
d2k1dsq
d2k1dsq

Conway Savage nie żyje.

O śmierci muzyka, Conwaya Savage’a, poinformowali jego koledzy z australijskiej grupy Nick Cave & Bad Seeds.

"Nasz ukochany Conway odszedł w niedzielę wieczorem" – napisano w oficjalnym oświadczeniu. "Członek The Bad Seeds od prawie trzydziestu lat, Conway był anarchicznym wątkiem, który przewijał się przez występy zespołu. Był lubiany przez wszystkich, członków grupy i fanów" - napisali muzycy, dodatkowo określając Savage'a jako człowieka "porywczego, zabawnego, przerażającego, sentymentalnego, serdecznego, łagodnego, zgryźliwego, szczerego, autentycznego".

W 2017 roku po wykryciu guza mózgu, Conway Savage poddał się leczeniu. Artysta zmarł 2 września 2018 roku w wieku 58 lat.

Conway Savage – ścięzka kariery

Conway Savage urodził się 27 lipca 1960 roku w Victorii, Australii. Jego muzyczne korzenie sięgają lat 80-tych, kiedy występował w takich zespołach jak Scrap Musem czy Happy Orphans. Popularność zaczął zyskiwać w The Feral Dinosaurs, które specjalizowało się w brzmieniach country.

d2k1dsq

Najważniejszym momentem w karierze Savage’a było dołączenie do grupy Nick Cave & The Bad Seeds. Udzielał się w niej głównie jako klawiszowiec i pianista, a także wspierał zespół od strony wokalnej. Finalnie nagrywał z kapelą przez 18 lat (1990 – 2008), z który wypuścili osiem albumów studyjnych.

Oprócz tego Conway Savage rozpoczął działalność solową. W 2000 roku wydał swój debiutancki album pt. „Nothing Broken”, a po nim kolejne trzy płyty studyjne.

d2k1dsq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2k1dsq