Trwa ładowanie...

Nie żyje Romuald Lipko. Gwiazdy żegnają muzyka

Zmarł Romuald Lipko, muzyk, kompozytor, współzałożyciel zespołu Budka Suflera. To wielka strata dla polskiej kultury. Artystę żegnają znani muzycy.

Nie żyje Romuald Lipko. Gwiazdy żegnają muzykaŹródło: AKPA
d45szuf
d45szuf

W nocy z 6 na 7 lutego media obiegła smutna wiadomość. Odszedł Romuald Lipko, znakomity muzyk, kompozytor, współtwórca Budki Suflera.

Romualda Lipko żegna środowisko muzyczne. Artyści zamieszczają w mediach społecznościowych poruszające wpisy. Wzruszającym wspomnieniem podzielił się Krzysztof Krawczyk.

"W 1977 roku pracowaliśmy razem w studio Polskiego Radia w Lublinie nad moją płytą ze standardami rock and rollowymi. Potem wielokrotnie obiecaliśmy sobie wspólne nagrania, ale jak to w życiu, nie dane nam było zrealizować tych planów. Dziś tego tym bardziej żałuję. Ale kiedy nagrywałem płytę z najpiękniejszymi polskimi tangami nie mogło zabraknąć: "bo do tanga trzeba dwojga". Romku! Modlę się za Ciebie. Spoczywaj w pokoju!", napisał wokalista.

Zmarłego wspominają także muzycy, którzy wychowali się na twórczości Romualda Lipki i Budki Suflera, i dla których twórczość ta do dziś jest inspiracją.

d45szuf

"Przygnębiająca wiadomość… Po długiej i podstępnej chorobie odszedł Romuald Lipko, współtwórca i muzyk zespołu Budka Suflera. Od dzieciaka znałem ich wczesne utwory, rodzice śpiewali je pod nosem, gdy tylko gdzieś je usłyszeli, to część dobrych wspomnień. Dziękuję Panie Romualdzie”, napisał Tomasz Organek.

"Zmarł Romuald Lipko... Do dziś znam na pamięć muzę i teksty z kultowej płyty Budki Suflera "Cień Wielkiej Góry"... 1975 rok... I pewnie nigdy już nie zapomnę... Powoli kończy się pewna epoka... Codziennie jakaś część mojego świata odchodzi... Coraz szybciej , nieubłaganie ... Prawdziwa Muzyka tłumi smutek przemijania, bo przywraca wspomnieniem czas, który minął... Z całego serca dziękuję Ci za nią...”, napisał Paweł Kukiz.

Wspomnieniem podzielili się również bracia Golec z zespołem. "Romuald Lipko - R.I.P. Jeden z najwybitniejszych kompozytorów polskiej muzyki rozrywkowej. Lider Budki Suflera - multiinstrumentalista, autor wielu wspaniałych przebojów polskiej muzyki rozrywkowej, zmagał sie z chorobą nowotworową. Zmarł w wieku 69 lat. Żegnaj Przyjacielu!!! Graj pięknie po drugiej stronie" - czytamy na profilu grupy.

Krótkim wspomnieniem podzieliły się także członkinie z zespołu Girls On Fire, zdobywczynie nagrody im. Anny Jantar na festiwalu w Opolu w 2018 r. "Panie Romualdzie...mieliśmy stworzyć wspólny singiel, rozmawialiśmy o nowej kompozycji. Nie zdążyliśmy...”, napisały na swoim profilu na Facebooku i podzieliły się wspólną fotografią.

Informację o odejściu Romualda Lipko na Facebooku przekazał zespół. "Dnia 6 lutego koło północy, po przegranej walce z nowotworem, odszedł Romuald Lipko, jeden z najwybitniejszych kompozytorów polskiej muzyki rozrywkowej końca XX i początku XXI w, współtwórca i kreator zespołu Budka Suflera, autor wielu wielkich polskich przebojów. Z ogromnym żalem i smutkiem zawiadamiają Rodzina i przyjaciele z zespołu Budka Suflera" - czytamy w oświadczeniu Budki Suflera.

d45szuf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d45szuf