Trwa ładowanie...

Romuald Lipko nie żyje. Współtwórca Budki Suflera walczył z nowotworem

Zmarł Romuald Lipko, założyciel zespołu Budka Suflera. W ostatnich miesiącach walczył z rakiem. Miał 69 lat.

Romuald Lipko nie żyje. Współtwórca Budki Suflera walczył z nowotworemŹródło: East News
dfresb7
dfresb7

Romuald Lipko przede wszystkim kojarzony jest z zespołem Budka Suflera, którego był współzałożycielem. Po odejściu Krzysztofa Cugowskiego został liderem grupy. Uchodził za jednego z prekursorów nurtu new romantic w latach 80. XX w. Miał okazję zagrać w Stanach Zjednoczonych i współpracować z Gregiem Phillinganesem, czołowym producentem muzycznym w USA. Największy sukces w karierze odniósł, gdy Budka Suflera wydała w 1997 r. album "Nic nie boli, tak jak życie" - sprzedano ponad milion egzemplarzy płyty.

Lipko na swoim koncie miał współprace z największymi gwiazdami polskiej muzyki, m.in. Marylą Rodowicz, Anną Jantar, Urszulą, Izabelą Trojanowską, Zdzisławą Sośnicką i Ireną Santor. Odpowiada za takie hity jak "Nic nie może wiecznie trwać", "Dmuchawce, latawce, wiatr", "Malinowy król", "Aleja gwiazd" czy też "Wszystko czego dziś chcę".

ZOBACZ TEŻ: Ewa Minge "W łóżku z Oskarem": Wygrałam z białaczką limfatyczną

Informację o jego chorobie nowotworowej Budka Suflera podała pierwszy raz w lipcu minionego roku. Artysta starał się uspokajać fanów i deklarował, że czuje się dobrze. We wrześniu przeszedł przeszczep wątroby.

dfresb7

O śmierci Romualda Lipki poinformowała Budka Suflera za pośrednictwem Facebooka. Muzyk w kwietniu skończyłby 70 lat.

"Dnia 6 lutego koło północy, po przegranej walce z nowotworem, odszedł Romuald Lipko, jeden z najwybitniejszych kompozytorów polskiej muzyki rozrywkowej końca XX i początku XXI w, współtwórca i kreator zespołu Budka Suflera, autor wielu wielkich polskich przebojów. Z ogromnym żalem i smutkiem zawiadamiają Rodzina i przyjaciele z zespołu Budka Suflera" - czytamy w treści posta.

dfresb7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dfresb7