Trwa ładowanie...
Megafon.pl
zbigniew wodecki
Arek Durka
30-06-2017 12:44

Nieznana piosenka Zbigniewa Wodeckiego. Utwór dotąd nie był publikowany

Kilka dni temu pisaliśmy o tym, kto prawdopodobnie zaśpiewa ostatnią piosenkę napisaną przez Jacka Cygana dla Zbigniewa Wodeckiego. Niespodziewanie opublikowano właśnie nieznany dotąd utwór muzyka. Piosenka "Tak daleko stąd, tak blisko" została napisana przez Mariana Zimińskiego. Za tekst odpowiadają Janusz Kondratowicz i Andrzej Jastrzębiec-Kozłowski.

Nieznana piosenka Zbigniewa Wodeckiego. Utwór dotąd nie był publikowanyŹródło: ONS.pl
dw3chpy

Nagranie pochodzi z 1976 roku, czyli z okresu prac nad debiutanckim albumem muzyka. Utwór, który nie zmieścił się na płytę sprzed ponad 40 lat, trafił teraz do reedycji. Premierę wznowienia wyznaczono na 30 czerwca.

Zbigniew Wodecki grał z Ewą Demarczyk, Markiem Grechutą, Ireną Santor, Krystyną Prońko czy Zdzisławą Sośnicką. Wystąpił w serialach "Miodowe lata", "Klan" czy "Świat według Kiepskich". Był gospodarzem telewizyjnego show muzycznego "Droga do gwiazd". Był też odpowiedzialny za piosenkę przewodnią do bajki "Pszczółka Maja".

W ostatnich latach Zbigniew Wodecki wrócił z zespołem Mitch&Mitch, z którym podczas serii występów i na koncertowym wydawnictwie ("1976: A Space Odyssey") przypomniał swój pierwszy album z 1976 roku.

dw3chpy

Utworu można posłuchać tutaj.

Zbigniew Wodecki zmarł 22 maja. Miał 67 lat.

ZOBACZ TEŻ: Zbigniew Wodecki wspomina, dlaczego nie chciał zaśpiewać "Pszczółki Mai"

25-01-2007 Jubilusz Korcz, Majewska. Teatr na Woli ONS.pl
25-01-2007 Jubilusz Korcz, Majewska. Teatr na Woli Źródło: ONS.pl, fot: Pawel Kibitlewski
PAP
Źródło: PAP
dw3chpy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dw3chpy