Trwa ładowanie...
d2m6zts

"Nie chcę tego". Nieznane fakty o Dianie ujrzały światło dzienne

W najnowszym dokumencie poświęconym Dianie poruszono kwestię jej rozstania z Karolem. Okazuje się, że księżna Walii wcale nie chciała się rozwodzić.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Diana wcale nie chciała się rozwodzić
Diana wcale nie chciała się rozwodzić (East News)
d2m6zts

Nowy serial dokumentalny wyprodukowany przez brytyjski Channel 5 nosi tytuł "Diana: In her own Words". Jedną z osób wypowiadających się o tragicznie zmarłej w 1997 r. księżnej jest była dziennikarka BBC i ekspertka o royalsów Jennie Bond.

Utrzymuje ona, że księżna Diana wcale nie chciała rozwodzić się z Karolem. Wolała pozostać w separacji z mężem i dalej pełnić obowiązki, jakie nakładała na nią rodzina królewska. Uważała, że wraz z Karolem tworzą zgrany i silny zespół.

- Diana była bardzo zaniepokojona rozwodem, mówiła, że go nie chce. Powiedziała mi "To nie jest coś, czego chcę".

d2m6zts

Kulisy związku Diany i Karola

- Sądzę, że w jakiś sposób myślała, że mogą kontynuować swoje powinności jako partnerzy i rodzice dwóch chłopców. Bardzo chciała i starała się, żeby to się udało.

Jennie Bond, która kilkukrotnie spotkała się Dianą, opowiedziała też o dniu jej rozwodu.

d2m6zts

- Wyszła, pokazała się publicznie, ale była bardzo nieszczęśliwa. Powiedziała mi, że był to dla niej niezwykle trudny dzień. Płakała.

Po 4-letniej, przewidzianej prawem, separacji rozwód Diany i Karola orzeczono 28 sierpnia 1996 r.

W wyniku pertraktacji uzyskano porozumienie, zgodnie z którym Diana m.in. zachowała wspólną opiekę na Williamem i Harrym oraz otrzymała odszkodowanie, które jak się przypuszcza, wynosiło od 17 do 20 mln funtów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2m6zts

Podziel się opinią

Share
d2m6zts
d2m6zts