Trwa ładowanie...

"Nie chcę tego". Nieznane fakty o Dianie ujrzały światło dzienne

W najnowszym dokumencie poświęconym Dianie poruszono kwestię jej rozstania z Karolem. Okazuje się, że księżna Walii wcale nie chciała się rozwodzić.

Diana wcale nie chciała się rozwodzićDiana wcale nie chciała się rozwodzićŹródło: East News
db92r7w
db92r7w

Nowy serial dokumentalny wyprodukowany przez brytyjski Channel 5 nosi tytuł "Diana: In her own Words". Jedną z osób wypowiadających się o tragicznie zmarłej w 1997 r. księżnej jest była dziennikarka BBC i ekspertka o royalsów Jennie Bond.

Utrzymuje ona, że księżna Diana wcale nie chciała rozwodzić się z Karolem. Wolała pozostać w separacji z mężem i dalej pełnić obowiązki, jakie nakładała na nią rodzina królewska. Uważała, że wraz z Karolem tworzą zgrany i silny zespół.

- Diana była bardzo zaniepokojona rozwodem, mówiła, że go nie chce. Powiedziała mi "To nie jest coś, czego chcę".

Kulisy związku Diany i Karola

- Sądzę, że w jakiś sposób myślała, że mogą kontynuować swoje powinności jako partnerzy i rodzice dwóch chłopców. Bardzo chciała i starała się, żeby to się udało.

db92r7w

Jennie Bond, która kilkukrotnie spotkała się Dianą, opowiedziała też o dniu jej rozwodu.

- Wyszła, pokazała się publicznie, ale była bardzo nieszczęśliwa. Powiedziała mi, że był to dla niej niezwykle trudny dzień. Płakała.

Po 4-letniej, przewidzianej prawem, separacji rozwód Diany i Karola orzeczono 28 sierpnia 1996 r.

W wyniku pertraktacji uzyskano porozumienie, zgodnie z którym Diana m.in. zachowała wspólną opiekę na Williamem i Harrym oraz otrzymała odszkodowanie, które jak się przypuszcza, wynosiło od 17 do 20 mln funtów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
db92r7w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
db92r7w