Trwa ładowanie...

Ojciec Beyonce, Mathew Knowles, usunie pierś. Cierpi na nowotwór

Mathew Knowles choruje na raka piersi. Diagnoza była zaskoczeniem i dla niego, dla jego rodziny, ale też fanów Beyonce. Wciąż nie wszyscy wiedzą, że mężczyźni też mogą cierpieć na tę przypadłość.

Share
Ojciec Beyonce, Mathew Knowles, usunie pierś. Cierpi na nowotwórŹródło: Getty Images
d1ubv6t

Mathew Knowles, ojciec Beyonce, został zdiagnozowany. Wyszło na jaw, że choruje na nowotwór piersi. Opowiedział o tym w wywiadzie dla "Good Morning America". Według zagranicznych mediów rozmowa z Michaelem Strahanem, który przeprowadził wywiad, była dla niego bardzo ważna. Wygląda na to, że szczere wyznanie może pomóc mężczyźnie w uporaniu się z informacją o schorzeniu.

Knowles przyznał, że zgłosił się do lekarza, gdy zaczął zauważać, że na jego koszuli lub pościeli pojawia się krwawy ślad. Zaniepokojony udał się na wizytę i został skierowany na mammografię. Wynik był jednoznaczny - rak piersi. Ojciec Beyonce i Solange natychmiast poinformował rodzinę, również córki, które ma z Tiną Knowles, poprzednią żoną. Obie gwiazdy postanowiły także się przebadać, a Mathew rozpoczął leczenie.

Pobierz WP Pilot na iOS lub Android i oglądaj!

Obecnie jest już dwa miesiące po mastektomii, czyli zabiegu usunięcia piersi. Knowles w rozmowie z serwisem TMZ dodał, że usunie też drugą pierś. Operacja ma odbyć się w styczniu. To radykalny krok, ale badania genetyczne wykazały u Knowlesa mutację genu odpowiedzialnego za raka piersi i kilka innych nowotworów - usunięcie drugiej piersi ma zapobiec powrotowi choroby.

Mathew Knowles ma 67 lat. Przez 20 był menadżerem Beyonce, jednak córka zwolniła go, gdy stało się jasne, że ją okradał. Knowles od 1980 r. był mężem Tiny. Rozwiedli się 10 lat temu, gdy wyszło na jaw, że mężczyzna ma nieślubnego syna.

d1ubv6t

W 2013 r. Mathew ożenił się z Giną Avery.

Jak podaje Fundacja Alivia nowotwór złośliwy piersi może także rozwijać się u mężczyzn i stanowi on około 1 proc. wszystkich nowotworów złośliwych piersi i mniej niż 1 proc. nowotworów złośliwych u mężczyzn. Rokowanie u mężczyzn chorych na raka piersi jest podobne, jak u kobiet. U większości mężczyzn chorych na raka piersi pierwszym objawem jest niebolesny guz zlokalizowany za brodawką sutka.

Krajowy Rejestr Nowotworów wylicza, że wśród czynników ryzyka są m.in.: wiek, obciążenie genetyczne, czynniki hormonalne, schorzenia jąder, występowanie w przeszłości innych nowotworów, inne łagodne zmiany, a także czynniki środowiskowe. Panowie, wy też musicie się badać!

Mathew Knowles, ojciec Beyonce Getty Images
Mathew Knowles, ojciec Beyonce Źródło: Getty Images
d1ubv6t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ubv6t