Trwa ładowanie...

Olesiński zapowiada koncerty z zespołem "Złoty Maanam". Wydał oświadczenie

Rysiek Olesiński zapowiada występy z zespołem "Złoty Maanam". Jego zdaniem to najlepszy sposób, by kultywować pamięć o dorobku legendarnej grupy.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Olesiński zapowiada koncerty z zespołem "Złoty Maanam". Wydał oświadczenieŹródło: East News
d3xlwx9
d3xlwx9

Rozmowy o tym, by utworzyć odświeżoną grupę muzyczną, grającą repertuar Mannamu, bez obecności Kory, trwały już kilka lat. Do tej decyzji przychylał się jeszcze przed śmiercią sam Marek Jackowski. "Złoty Maanam" w końcu powstał, a jego liderem jest Ryszard Olesiński, który był współzałożycielem oryginalnego składu. Muzyk twierdzi, że teraz jest czas, by wrócić do koncertów i kultywować pamięć o dorobku grupy, której jest spadkobiercą.

Jackowską ma zastąpić Karolina Leszko, uczestniczka programu "Szansy na sukces". Olesiński boi się, że ta decyzja może wzbudzić mieszane uczucia i zaapelował do fanów zespołu o wyrozumiałość. Wydał w tym celu specjalne oświadczenie.

"Uszanujmy wolę Marka Jackowskiego, który tuż przed nagłą śmiercią powołał do życia „Złoty Maanam” wraz z nową wokalistką Karoliną. Pamiętajmy, że Karolina została wybrana osobiście przez Marka z poparciem reszty zespołu z programu „Szansa na sukces”, by współtworzyć „Złoty Maanam”. To Marek Jackowski zaprosił Karolinę do współpracy widząc w niej utalentowaną wokalistkę z ogromną charyzmą sceniczną."

d3xlwx9

Zdaniem Olesińskiego nie powinno się porównywać Leszko do Kory.

"Jesteśmy wdzięczni Karolinie, że podjęła to trudne wyzwanie współpracy ze Złotym Maanamem po śmierci Marka, świadomi tego, że nie wszyscy są gotowi ją zaakceptować. Ten sam dylemat miał Marek w rozmowie ze mną - czy ludzie są gotowi na taką zmianę? Karolina nie musi nikogo naśladować a pewne skojarzenia wynikają tylko z porównań do Kory, która miała w swojej karierze tyle różnych odsłon, że nie sposób nie doszukać się jakiś skojarzeń. Karolina jest sobą i nie musi się do nikogo upodabniać. Złoty Maanam to nie jest Maanam!" - dodał.

Pójdziecie na koncert "Złotego Maanamu"?

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d3xlwx9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3xlwx9