Trwa ładowanie...

Ostatnie chwile Kory. Opowiada o nich opiekunka artystki

8 sierpnia na warszawskich Powązkach pożegnano Korę. Przybyły tłumy, nie zabrakło łez i wzruszających momentów. Wokalistka zespołu Maanam była wyjątkowa. Jej opiekunka medyczna Magdalena Klorek opowiedziała w wywiadzie o ostatnich chwilach.

Ostatnie chwile Kory. Opowiada o nich opiekunka artystkiŹródło: East News, fot: Piotr Jedzura
d1gqg61
d1gqg61

Olga Sipowicz na stałe zapisała się w historii polskiej muzyki rockowej. Od kilku lat zmagała się z chorobą nowotworową, a 28 lipca na Facebooku artystki pojawiła się smutna wiadomość o jej śmierci. "Z ogromnym żalem i rozpaczą informujemy, że dziś o 5.30 na swoim ukochanym Roztoczu w otoczeniu najbliższych osób, ukochanych zwierząt i wspaniałej przyrody zmarła Kora. Wielka artystka, piosenkarka, poetka, malarka. Wyjątkowa kobieta, żona, matka, siostra, babcia, przyjaciółka. Ikona wolności. Zawsze bezkompromisowa w dążeniu do prawdy. Zaangażowana w ruch hipisowski, w działalność pierwszej Solidarności, w budowę demokracji i ruchy kobiece" – napisali.

Zobacz też: Muniek wspomina Korę. "Była piękną kobietą, onieśmielała facetów"

"Kora dawała ludziom miłość i otoczona była miłością. Zawsze będziemy ją kochać" – zakończono poruszający i jakże smutny post. Wraz z publikacją tych słów zapanowała pustka. Bo przecież Kora od wielu lat tworzyła muzykę, a swoją twórczością rozkochała pokolenia.

d1gqg61

Po Korze pozostają wspomnienia i jej twórczość, a w wywiadzie opublikowanym na łamach "Wysokich Obcasów" opiekunka Magdalena Klorek opowiedziała o ostatnich chwilach wokalistki.

Z Korą zaczęło się dziać coraz gorzej. Kiedy było już naprawdę źle, Klorek poprosiła rodzinę, żeby zebrali się i usiedli obok. - Wtedy siostra mówi do niej "Korunia, proszę, nie zostawiaj mnie". I w tym momencie ona nagle się jakby otrząsnęła. Żyła jeszcze pięć dni. Wyszłyśmy potem z "Hanią" na zewnątrz" - mówi w "Wysokich Obcasach".

Opiekunka, wychodząc z siostrą Kory, powiedziała: - "Proszę cię, nie rób więcej takich rzeczy. Ja wiem, że bardzo ją kochasz i chciałabyś ją zachować, ale nie można człowiekowi przerywać śmierci. Bo jak tak mówisz, ona się miota pomiędzy. Jest po prostu rozbita" – wspominała w "Wysokich Obcasach" Magdalena Klorek.

d1gqg61

W rozmowie z dziennikarzem Wirtualnej Polski, Korę wspominali jej fani, którzy pojawili się na pogrzebie: "Moja matka rockowa mi umarła. Ja naprawdę nie mogę mówić. Jestem szczęśliwa, że mogę uczestniczyć w tym nieszczęściu" - mówiła jedna z fanek.

d1gqg61
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1gqg61