Trwa ładowanie...

Paweł Deląg przerażony rosyjską agresją na Ukrainę. "Putin rozpętał piekło"

Wiele rodzimych gwiazd wyraziło już zarówno swoją solidarność z napadniętą przez Rosję Ukrainą, jak i oburzenie działaniami Putina. Szczególną uwagę zwracają słowa Pawła Deląga, przez lata mocno związanego z rosyjską filmografią.

Paweł Deląg jest przerażony rosyjską agresją na Ukrainę. Zamieścił w sieci przejmujący wpis  Paweł Deląg jest przerażony rosyjską agresją na Ukrainę. Zamieścił w sieci przejmujący wpis Źródło: AKPA, fot: AKPA
dsmc687
dsmc687

Paweł Deląg ma w swoim artystycznym dorobku bogatą filmografię, której spora część to produkcje rosyjskie. Począwszy od 2008 roku aktor zagrał w kilkudziesięciu wschodnich produkcjach, zdobywając tam sporą popularność i rozwijając swoją aktorską karierę. Przez kilka lat mieszkał nawet w Moskwie, nie kryjąc swojej sympatii i uznania dla Rosjan.

Tym bardziej uderza ostatni wpis Deląga, który nie kryje przerażenia rosyjską agresją na Ukrainie. Pisze o bólu, koszmarach i "zbrodni wymierzonej w dzieci i kobiety". Dosadnie nazywa to, co dzieje się za naszą wschodnią granicą.

#gwiazdy: Paweł Deląg singlem! "Nie daj Boże, żeby mężczyzna trafił na królową lodu"

"W Kijowie wybuchy. Całe ciało mnie boli. W nocy koszmary się śnią, czytam i patrzę na zdjęcia i wiadomości napływające z Ukrainy. Zbrodnia to jedyne słowo jakie znajduje" - zaczyna swój wpis 51-letni aktor, jasno wskazując agresora.

"Putin rozpętał piekło, a jednocześnie jak nigdy ten barbarzyński jednoczy ludzi. Wszyscy dziś jesteśmy Ukraińcami. Atak na Ukrainę to atak nasz dom. Polacy proszę Was o wsparcie w każdej postaci Ukrainie, musimy być razem" - napisał, kończąc apelem o wsparcie dla Ukrainy.

dsmc687

Cały, przejmujący wpis aktora, znajdziecie poniżej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dsmc687
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
dsmc687