Trwa ładowanie...
d3y82jd

Paweł Królikowski nie żyje. Zmarłego przyjaciela żegna Maciej Dowbor

W wieku 58 lat zmarł aktor Paweł Królikowski, znany z takich produkcji jak serial "Ranczo" czy show "Twoja twarz brzmi znajomo". Widzowie są w szoku, jego przyjaciele z pracy nie mogą uwierzyć, że stało się najgorsze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Paweł Królikowski zmarł 27 lutego
Paweł Królikowski zmarł 27 lutego (ONS.pl)
d3y82jd

Paweł Królikowski zmarł 27 lutego nad ranem. Gwiazdor od dłuższego czasu przebywał w szpitalu, gdzie lekarze walczyli o jego życie. Aktor tuż przed Bożym Narodzeniem został hospitalizowany. Przebywał na oddziale neurochirurgicznym i nieustannie mógł liczyć na wsparcie bliskich.

Do ostatnich chwil wspierała go najbliższa rodzina i przyjaciele z branży, których miał całe mnóstwo, bo był bardzo lubiany i szanowany.

Maciej Dowbor i Piotr Gąsowski, prowadzący "Twoja twarz brzmi znajomo"

   AKPA
(AKPA)

Maciej Dowbor, który od kilku lat pracował z Pawłem Królikowskim na planie polsatowskiego show "Twoja twarz brzmi znajomo", mówi w rozmowie z Wirtualną Polską:

d3y82jd

- Pracowaliśmy razem przez 6 lat, a nawet znałem Pawła wcześniej. Nikt z nas nie brał pod uwagę takiego scenariusza - dodał smutno.

Nagrano już pierwsze odcinki nowego sezonu "Twoja twarz brzmi znajomo". Pawła Królikowskiego zastąpił zwycięzca 12. edycji show wokalista Adam Strycharczuk. Miała to być zmiana na czas, gdy Królikowski będzie wracać do zdrowia. Czekali na niego koledzy z planu, widzowie.

- Nie spodziewałem się tej wiadomości. To dla mnie szokująca sytuacja i nie wiem, co powiedzieć - mówi Wirtualnej Polsce Maciej Dowbor.

Paweł Królikowski w kwietniu skończyłby 59 lat. W 1987 roku ukończył studia na Wydziale Aktorskim filii krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. Aktor zagrał w wielu filmach i serialach, a wielką sympatię widzów zdobył za sprawą serialu "Ranczo". W ostatnim czasie gwiazdor był także prezesem Związku Artystów Scen Polskich, ale rezygnował z tej roli kilka dni przed śmiercią.

Paweł Królikowski był szczęśliwym mężem Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej. Doczekali się piątki dzieci: trzech synów i dwóch córek.

d3y82jd

Podziel się opinią

Share
d3y82jd
d3y82jd