Trwa ładowanie...
doniz2q

Paweł Kukiz o śmierci Pawła Adamowicza. "Strasznie osobiście to czuję"

Nie żyje Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska. "Osobiście to przeżywam" - powiedział w rozmowie z WP Paweł Kukiz.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Paweł Kukiz
Paweł Kukiz (PAP, Fot: Leszek Szymański)
doniz2q

Informacja o śmierci Pawła Adamowicza wstrząsnęła Polakami. Prezydent Gdańska zmarł po ataku nożownika podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mężczyzna wbiegł na scenę, zaczął krzyczeć do mikrofonu, że niesłusznie odbył karę więzienia, a następnie dźgnął nożem Adamowicza.

Prezydent natychmiast został przetransportowany do szpitala, gdzie przeszedł operację. Niestety, nie udało się uratować jego życia. Gwiazdy, osoby kultury i politycy składają kondolencje w mediach społecznościowych i zamieszczają poruszające wpisy.

doniz2q

- Jedyne co teraz mogę powiedzieć to to, że jest mi ogromnie mi przykro. Strasznie to wszystko osobiście czuję. Dopiero, co zmarł ten człowiek... - powiedział Paweł Kukiz w rozmowie z Wirtualną Polską.

Tuż po ataku nożownika na gdańskiej scenie polityk dodał emocjonalny post na Facebooku.

- Dokąd my zmierzamy? Co ten system nakręcający wzajemną nienawiść z nas zrobił? Jak długo jeszcze i jak się to skończy? Dla nas wszystkich... Boże.... - napisał.

Prezydent Andrzej Duda zwołał spotkanie z liderami wszystkich partii. Z jego inicjatywy odbędzie się też marsz przeciwko nienawiści.

doniz2q

ZOBACZ TAKŻE: Nie żyje Paweł Adamowicz

doniz2q

Podziel się opinią

Share

doniz2q

doniz2q