Trwa ładowanie...

Piotr Woźniak-Starak kusił los. Dziewulski o tragicznym wypadku na jeziorze Kisajno

Jerzy Dziewulski dosadnie skomentował tragiczne okoliczności śmierci Piotra Woźniaka-Staraka. Eks-policjant, antyterrorysta i ekspert podzielił się swoimi przemyśleniami na temat prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu.

Piotr Woźniak-Starak kusił los. Dziewulski o tragicznym wypadku na jeziorze KisajnoŹródło: AKPA
d2me5ds
d2me5ds

Jak podała wczoraj Prokuratura Okręgowa w Olsztynie w chwili śmierci Piotr Woźniak-Starak miał we krwi 1,7 promila alkoholu etylowego. Przyczyną śmierci była ostra niewydolność krążeniowo-oddechowa spowodowana urazem głowy, spowodowana najprawdopodobniej uderzeniem w śruby motorówki.

ZOBACZ TEŻ: Piotr Woźniak-Starak nie żyje. Edward Miszczak: "Trzymamy kciuki za Agnieszkę. Dostała straszne wiadomości"

Nieszczęśliwy wypadek na jeziorze Kisajno skomentował Jerzy Dziewulski.

- Często pływam na Mazurach i chociaż nie piję, wiem, że jest przyzwolenie na pływanie po alkoholu - mówi "Faktowi" Dziewulski.

d2me5ds

Niekwestionowany autorytet z zakresu bezpieczeństwa wylicza, czemu prowadzenie łodzi po "kilku głębszych" jest tak niebezpieczne.

- Słabiej oceniamy odległość, nasza motoryka zachowuje się inaczej, a przede wszystkim osłabia się równowaga, a to przy tym zdarzeniu mogło być kluczowe, bo przecież doszło do wypadnięcia z łódki- podkreśla Dziewulski.

Ekspert zaznaczył równocześnie, że wypity alkohol wpływa też na naszą psychikę. Zaczyna działać to samo, co przy jeździe autem.

- Podkręcamy obroty, pojawia się fantazja ułańska, która może doprowadzić do tragedii - kończy Dziewulski.

Piotr Woźniak-Starak był producentem filmowym, który zaginął w nocy z 17 na 18 sierpnia na jeziorze Kisajno na Mazurach. Policja dostała zgłoszenie o motorówce zakłócającej ciszę nocną ok. godziny 4. Poszukiwania Piotra Woźniaka-Staraka trwały pięć dni. 22 sierpnia ciało zostało odnalezione, o czym poinformował wiceszef MSWiA, Jarosław Zieliński.

d2me5ds
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Redakcja Wirtualnej Polski
d2me5ds