Trwa ładowanie...

Pogrzeb Jana Kobuszewskiego. Wzruszająca przemowa siostrzeńca

Najbliżsi pożegnali Jana Kobuszewskiego. Podczas uroczystości żałobnych nie zabrakło momentów pełnych wzruszeń. Podczas przemowy siostrzeńca aktora, zapadła głucha cisza.

Pogrzeb Jana Kobuszewskiego. Wzruszająca przemowa siostrzeńcaŹródło: East News, fot: East News
d16hdi1
d16hdi1

Jan Kobuszewski zmarł 28 września w wieku 85 lat. Msza Święta żałobna została zorganizowana 7 października w kościele na warszawskim Żoliborzu, gdzie pojawili się członkowie rodziny, znajomi aktorzy, dawni współpracownicy i przyjaciele. Po uroczystościach, ciało aktora złożono w rodzinnym grobie na Starych Powązkach.

Podczas pogrzebu głos zabrał siostrzeniec Jana Kobuszewskiego. Jego przemowa wzruszyła żałobników za sprawą osobistego wyznania.

- Wujek Janek był niesamowitym człowiekiem. Genialny talent połączony z nieprzeciętną osobowością. Ostatnie chwile spędził w domu, we własnym pokoju w otoczeniu najbliższych. Dzisiaj mija 63. rocznica ślubu Jana i Hani. Wszyscy go kochaliśmy. Odszedłeś, ale z nami pozostaniesz na zawsze – powiedział siostrzeniec aktora Jan Faryna.

ZOBACZ TAKŻE: Izabela Trojanowska na pogrzebie Kory: "Byłyśmy koleżankami. Chciałyśmy złamać system"

Jan Kobuszewski był obdarzony niebywałym talentem komediowym, polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, szerokiej publiczności znany był głównie z ról komediowych oraz udziału w telewizyjnych programach rozrywkowych. Dziadek z audycji radiowej "Rodzina Poszepszyńskich”, narrator w telewizyjnej dobranocce o wróblu Ćwirku.

d16hdi1

Urodził się 19 kwietnia 1934 roku w Warszawie. Do szkoły teatralnej dostał się dopiero za drugim razem. Skończył Szkołę Dramatyczną Teatru Lalek i PWST w Warszawie (1956). Do 1976 roku występował na deskach Teatru Młodej Warszawy, później stołecznego Teatru Polskiego i Narodowego. Grał w takich sztukach, jak m.in. "Król Lear” Szekspira, "Płaszcz” Gogola, "Kordian” Słowackiego, "Dziady” Mickiewicza.

d16hdi1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d16hdi1