Trwa ładowanie...

Pol'and'Rock Festival 2019. O. Wiśniewski powtarza za Owsiakiem: "Róbta, co chceta"

W czasie spotkania z młodymi ludźmi na festiwalu Pol'and'Rock o. Ludwik Wiśniewski z Gdańska mówił, że polski Kościół, w tym Radio Maryja, potrzebuje "posprzątania". "Obecny kryzys Kościoła to dla nas dar, żeby zrobić w nim porządek".

Pol'and'Rock Festival 2019. O. Wiśniewski powtarza za Owsiakiem: "Róbta, co chceta"Źródło: Agencja Gazeta, fot: Jakub Orzechowski
d11iv2t
d11iv2t

Tam, gdzie jeszcze rok temu na festiwalu Pol'and'Rock stał ogromny namiot Przystanku Jezus, jest pustka. Było to miejsce, gdzie odbywały się spotkania, koncerty, ludzie dawali świadectwo wiary.

W tym roku nie ma Przystanku Jezus.

Co nie znaczy, że nie ma pojedynczych księży czy zakonników na Pol'and'Rock.

d11iv2t

Jednym z nich jest ojciec Ludwik Wiśniewski. To związany z Gdańskiem, Lublinem i Wrocławiem dominikanin, w pewnym sensie duchowy wychowawca Pawła Adamowicza, zamordowanego prezydenta Gdańska.

ZOBACZ TEŻ: "Koncerty to dodatek do atmosfery". Reporter WP w drodze na Pol'and'Rock Festival

W czasie spotkania z młodymi ludźmi na festiwalu Pol'and'Rock o. Wiśniewski bronił krytykowanego przez Kościół hasła Owsiaka "róbta, co chceta".

– Owsiakowi nie można nic zarzucić. "Róbta, co chceta" to nawiązanie do św. Agustyna, który powiedział: "kochaj i czyń, co chcesz". Owsiak chce, żebyśmy robili to, co uważam za dobre i to, co kochamy. On radzi: ja wam nie będę mówił, co macie myśleć, sami musicie to z siebie wydobyć – mówi o. Wiśniewski.

d11iv2t

Pytany o współczesny Kościół w Polsce, dominikanin powiedział:
– Czy nie zatraciliśmy w nim chrześcijaństwa? Oczywiście, przeżywamy kryzys, dramatyczne momenty. Może to nieodwracalny dramat. Ale może to dar? Przyszedł moment, że Kościół też jest grzeszny i trzeba zrobić w nim porządek i posprzątać. Mam nadzieję, że nawet na polu Radia Maryja da się coś posprzątać. Boleję, że ludzie młodzi odchodzą z Kościoła. Mówię im: nie spieszcie się. Kościół jest wam potrzebny. Ja nie nawracam młodych ludzi, ja im tylko towarzyszę. Każdy sam musi dojrzeć do decyzji, czy zawierzy Bogu.

WP Gwiazdy Exclusive
Źródło: WP Gwiazdy Exclusive

O. Wiśniewski bronił obecnego Episkopatu:
– Niektóre wypowiedzi biskupów są karygodne. Ale to nie są karierowicze. To są mimo wszystko ludzie służby i chcą jak najlepiej. Mamy takich hierarchów i biskupów, z którymi chciałoby się pracować. Wspomagajcie waszych duszpasterzy. Oni też mają trudne momenty.
Duchowny dostał sporo braw od młodych ludzi.

Ojciec Wiśniewski wspomniał też o odmowie przyjęcia uchodźców przez rząd Polski:
– Jak można być chrześcijaninem i zamykać się na drugiego, obcego człowieka? I my mamy uczyć Europę chrześcijaństwa?!

O homoseksualistach o. Wiśniewski mówił: – Twoim bliźnim jest Żyd, muzułmanin, wierzący, niewierzący, homoseksualista. Przed drugim człowiekiem stań z szacunkiem. Białystok to jest dla nas lekcją, że tak nie można. My katolicy musimy odrobić tę lekcję.

d11iv2t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d11iv2t