Trwa ładowanie...
ditddqd

Polityka, smog i LGBT. Taco Hemingway odważnie o Polsce na nowej płycie

Taco Hemingway znów zaskoczył swoich fanów. Na dwa tygodnie przed planowaną premierą nowego albumu "Pocztówka z WWA, lato '19" muzyk udostępnił za darmo wszystkie piosenki. W jego tekstach znaleźliśmy sporo aluzji do bieżącej sytuacji w kraju.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tak wygląda okładka nowej płyty Taco Hemingwaya "Pocztówka z WWA, lato '19"
Tak wygląda okładka nowej płyty Taco Hemingwaya "Pocztówka z WWA, lato '19" (Materiały prasowe)
ditddqd

W serwisach streamingowych pojawiły się nowe utwory Taco Hemingwaya. Zaledwie kilka dni temu autor "Café Belga" zapowiadał premierę płyty na 9 sierpnia. Jednak od czasów sukcesu albumu "Trójkąt Warszawski" muzyk obiecał fanom, że jego muzyka będzie dla nich zawsze dostępna za darmo. Stąd wszystkie nowe piosenki trafiły m.in. na Youtube.

Idol młodzieży słynie z odważnych tekstów, w których dzieli się swoimi przemyśleniami i doświadczeniami. Jego związek z młodszą córką Kingi Rusin i Tomasza Lisa, Igą, szczególnie wzmaga zainteresowanie fanów nowymi utworami.

Raper martwi się o Polskę

"Pocztówka z WWA, lato '19" przepełniona jest wątkami społeczno-politycznymi. Raper wyraża swój niepokój sytuacją w kraju m.in. w piosence "Senatorium" śpiewając “próbowałem od niej zbiec, lecz wcale nie chcę jej stracić, chociaż jej obywatele nigdy chyba nie przestaną mnie martwić”.

ditddqd

Taco Hemingway zgrabnie nawiązuje do bieżących wydarzeń tj. protesty nauczycieli ("ich spódnice skąpsze są niż pensje ich nauczycieli") i rodziców niepełnosprawnych dzieci ("w kraju, w którym ludzie nienawidzą swoich rodaków 'Pomoc dla niepełnosprawnych, k... z moich podatków?' Nie ma szans"). Końca "wojny polsko-polskiej" raper upatruje w wyborach samorządowych, mimo że zdaje sobie sprawę, iż to “stare obietnice przebierane w nowomowę”.

Razem z Rusin będzie walczyć o środowisko?

Muzyk podobnie jak matka jego dziewczyny martwi się o ekologię. Razem z Pezetem rapuje "antysmogowa maska w moim carry-on baggage, wiesz co to znaczy, mordo, lecę do Warszawy" i "to miasto spaliną oddycha, a my wychowamy w tym smogu potomków".

Chłopak Igi Lis wspiera ruch LGBT. W piosence "Wujek Dobra Rada" śpiewa "koleś, jak masz chłopaka, to zabieraj go na randki". Zaś słowa "Kabrioletów" można odczytywać jako komentarz do bieżacej sytuacji w Białymstoku "ciągle martwię się o młodych Polaków, jedyny pomysł to się zabić lub s... na zachód, chociaż w sumie nie, bo się bardzo boisz Arabów, boisz pedałów, boisz wrogów oraz swoich sąsiadów".

Taco i Iga Lis wciąż zakochani

Wygląda na to, że związek muzyka z córką dziennikarzy kwitnie. Choć nowy tekst "jestem Bonaparte, ona moja Josephine" podpada pod megalomanię. Taco przyznaje, że wciąż miewa problemy z odbieraniem telefonów od Igi studiującej w Wielkiej Brytanii, mimo że rozpoznaje już numer kierunkowy "+ 44 dzwoni ona, dzwoni Londyn".

Romantyczne spotkania pary w Warszawie zakłócane są zainteresowaniem portali plotkarskich - ‘"Igi dzwoni, paparazzi znów nas złapał - słabo". Mimo to muzyk dzieli się swoim szczęściem rapując "nie mam złych nawyków odkąd ona przy mnie" i "z Tobą prywatny raj mam".

Na płycie "Pocztówka z WWA, lato '19" oprócz Taco Hemingwaya usłyszmy Pezeta, Dawida Podsiadło, Rasa, Kizo, Rosalie i schaftera. Album trafi do sklepów muzycznych 9 sierpnia.

ditddqd

Podziel się opinią

Share

ditddqd

ditddqd