Trwa ładowanie...

Polacy zdecydowali. Wyniki nikogo nie dziwią

Na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia zakończył się plebiscyt "Polski Top Wszech Czasów". Podium, tak jak rok temu, zajęły te same utwory. Zmieniła się jedynie ich kolejność w zestawieniu.

Share
Polacy zdecydowali. Wyniki nikogo nie dziwią
Źródło: ONS.pl
dyxwrsm

Przez pierwsze dwa dni maja na antenie radiowej Trójki trwało głosowanie na 13. "Polski Top Wszech Czasów". Po raz pierwszy w historii plebiscytu specjalną 24-godzinną audycję poprowadzili Marek Niedźwiecki, Piotr Baron, Piotr Metz i Piotr Stelmach. W tym roku słuchacze mogli oddać głos na 66 spośród 800 polskich utworów. W piątek 1 maja słuchacze poznali laureatów miejsc 245-113, z kolei następnego dnia poznali tych, co znaleźli się na podium.

ZOBACZ WIDEO: Michał Wiśniewski o rządowych restrykcjach. "Mam swoją teorię"

Pierwsze miejsce zajął przebój "Nie pytaj o Polskę" Obywatela G.C. Tuż za nim uplasowała się "Autobiografia" Perfectu. Trzecia pozycja to "Krakowski spleen" Manaamu. Warto dodać, że w pierwszej dziesiątce znalazły się aż dwa hity Kultu: "Polska" oraz "Arahja".

dyxwrsm

Czy wyniki są zaskoczeniem? Absolutnie nie. W zeszłym roku zwycięzcą był Perfect z "Autobiografią". Na drugim miejscu Obywatel G.C. i "Nie pytaj o Polskę". Podium zamknął Maanam i "Krakowski spleen".

Biorąc pod uwagę lata 2008-2020, największym uznaniem słuchaczy cieszyły się "Autobiografia" Perfectu, "Dziwny jest ten świat" Czesława Niemena oraz "Kocham wolność" Chłopców z Placu Broni.

dyxwrsm

Podziel się opinią

Share
dyxwrsm
dyxwrsm