Trwa ładowanie...

Trójka: Piosenka na liście przebojów poza kolejnością. Atak na władzę?

Na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia od 1 maja trwa notowanie "Polski Top Wszech Czasów". Jak się okazuje, jeden z utworów został puszczony poza zestawieniem.

Trójka: Piosenka na liście przebojów poza kolejnością. Atak na władzę?Źródło: PAP
d350l37
d350l37

W pierwszy weekend maja na antenie radiowej Trójki zadebiutowało dwudniowe wydanie "Polskiego Topu Wszech Czasów". Specjalną audycję poprowadzili Marek Niedźwiecki, Piotr Baron, Piotr Metz i Piotr Stelmach. Warto dodać, że okoliczności są dość niecodzienne, gdyż po ogromnej fali odejść z Programu Trzeciego, byli dziennikarze zakładają internetowe radio Nowy Świat.

ZOBACZ TAKŻE: Metz w TVN24: "Byłem w posiadłości Prince'a. Rozmawiałem z nim i mam wspaniałe wrażenia"

W tym roku słuchacze mogli oddać głos na 66 spośród 800 polskich utworów. W piątek 1 maja słuchacze poznali laureatów miejsc 245-113, z kolei następnego dnia poznali tych, co znaleźli się na podium. Odbiorcy zwrócili jednak uwagę na pewien szczegół. Podczas niedzielnego zestawienia jeden z gospodarzy Piotr Baron puścił jedno nagranie poza kolejnością.

Chodziło o piosenkę Edyty Geppert pt. "Władza". Wybór nagrania bardzo zadziwił słuchaczy, którzy zaczęli się doszukiwać w tym teorii spiskowych, jakoby nawiązywał do obecnego rządu. Autorem tekstu utworu był Marek Grechuta. Piosenka zaczynała się od poniższych słów:

d350l37

"Władza w kraju jest potrzebna / jak ster dla okrętu / żeby kraj się nie pogrążył w otchłani zamętu / Cechą władzy sprawiedliwej jest szacunek władcy do poddanych / Tak mawiają najlepsi doradcy / Władzę swą wybiera naród / Dlatego powinien / Władzę swą szanować z tego demokracja słynie" - słyszymy.

d350l37
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d350l37