Trwa ładowanie...

Popularne juwenalia olsztyńskie po raz 60. Będzie wiele atrakcji

Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego, czyli organizatorzy Najlepszych Juwenaliów w Polsce – Kortowiady, ogłosili już wszystkich artystów, którzy pojawią się podczas jubileuszowej edycji olsztyńskich juwenaliów.

Popularne juwenalia olsztyńskie po raz 60. Będzie wiele atrakcjiŹródło: Materiały prasowe
d3z4gcf
d3z4gcf

Kortowiada każdego roku, już od 60 lat, przyciąga zarówno tłumy studentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, jak i mieszkańców Olsztyna – to piękne warmińskie miasto otoczone jeziorami odwiedza także mnóstwo entuzjastów z całej Polski. Organizatorzy, starając się sprostać wymaganiom wszystkich uczestników, przygotowują szereg atrakcji sportowych, kulturalnych, a także, co niewątpliwie stanowi główną atrakcję, muzycznych. Juwenalia olsztyńskie oficjalnie rozpoczną się w czwartek, kiedy największa w Polsce parada studentów przewędruje przez miasto i dotrze na Plażę Kortowską, gdzie przewodniczący uzyska władzę. W czwartek będzie miał miejsce także Wenus Show, czyli wybory najpiękniejszej studentki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

Podczas 60. edycji Kortowiady w wyjątkowo pięknie usytuowanym miasteczku akademickim wystąpi niemal 60 artystów!

Najważniejszym miejscem, które cieszy się największym zainteresowaniem uczestników Kortowiady, jest niewątpliwie Górka Kortowska i usytuowana na niej scena – każdego roku pojawiają się na niej cenione gwiazdy polskiej estrady oraz zagraniczni goście. W tym roku w piątek na Górce Kortowskiej wystąpią: SB MAFFIJA, Sławomir, TABU, Enej, Grubson, Daria Zawiałow, AronChupa i Little Sis Nora oraz DJ Hazel. W sobotę na scenie głównej olsztyńskich juwenaliów pojawią się: Paluch, Myslovitz, Maryla Rodowicz, Wilki, Ørganek, Cleo, KęKę, C-Bool. Na głównej scenie Kortowiady, zgodnie z tradycją, wystąpią także laureaci konkursu Ajdol organizowanego przez Radę Uczelnianą Samorządu Studenckiego dla utalentowanych muzycznie studentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.
Górka Kortowska to jednak nie jedyne miejsce, gdzie można posłuchać koncertów – koncerty będą odbywać się, jak co roku, także na Scenie nad Jeziorem oraz w Namiocie przy Plaży.

d3z4gcf

Na Scenie nad Jeziorem w czwartek odbędzie się Noc Folkowo-Szantowa, gdzie w tym roku wystąpi Horpyna, Joryj Kłoc, Kuzyni Neptuna, Mechanicy Shanty oraz Wodny Patrol. W piątek po południu w tym samym miejscu rozpocznie się Kortofest, czyli festiwal muzyczny dla młodych kapel, który z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Prócz występów finalistów konkursu w ramach Kortofestu wystąpią także dwie zaproszone gwiazdy – tym razem będzie to Radioslam oraz ThermiT. W sobotę na Scenie nad Jeziorem wystąpią artyści, którzy ucieszą fanów muzyki alternatywnej – podczas Alternative Stage na Plaży Kortowskiej wystąpi Agnieszka Skrycka z zespołem, PARA, Route 11, Trio The Janeiro, Veira, Ras Luta oraz Green Hill. Niedziela będzie zwiastowała nadchodzący odpoczynek – Chillstage rozpocznie się jeszcze przed południem i wystąpi wówczas Skank Ranger oraz Gorzki Binx.

Namiot przy Plaży także będzie każdego dnia gromadził entuzjastów innych rodzajów muzyki, a atrakcje w tym miejscu rozpoczną się już w środę – organizatorzy zaplanowali na środowy wieczór najcichszą imprezę podczas Kortowiady, czyli Silent Party. Każdy z uczestników na czas imprezy wejdzie w posiadanie słuchawek, które dadzą mu możliwość wyboru jednego z trzech kanałów muzycznych. O jakość imprezowych setów zadbają DJ Jack Grand, DJ Cezar, DJ Adys, DJ C.WHY.C, DJ Carter oraz DJ Omen. Następnego dnia Namiot przy Plaży przejmie hip-hop – fani tego gatunku będą mogli bawić się na koncertach jednych z najbardziej rozpoznawanych artystów, jakimi są Dwa Sławy, Sarius, Kartky, Szpaku oraz Zeamsone. W piątek w Namiocie będzie królowało disco-polo – już od 20:00 na scenie pojawiać się tam będą artyści – Dejw, Extazy, Faster, Joker oraz Miły Pan. W sobotę ponownie zagości tam muzyka klubowa, jednak tym razem już w tradycyjnej postaci. Swoje sety zaprezentują: Diabllo, Inox, Quiz, Emdi, Sweet Lady, Procop, Matt5ki oraz Brave.

Autor: Natalia Nowak

d3z4gcf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3z4gcf