Trwa ładowanie...

Poruszające przemówienie księżnej Kate. Mówi o zdrowiu psychicznym dzieci

Księżna Kate wygłosiła poruszające przemówienie z okazji Tygodnia Zdrowia Psychicznego: - Pomaganie dzieciom w szukaniu wsparcia może mieć transformacyjny wpływ na ich życie - zaznaczyła.

Poruszające przemówienie księżnej Kate. Mówi o zdrowiu psychicznym dzieciŹródło: Getty Images
dc199ad
dc199ad

Od lat lwia część działalności księżnej Kate skupia się wokół dobroczynności i akcji charytatywnych. Wśród organizacji, z którymi współpracuje, szczególnie ważne dla niej są te działające na rzecz najmłodszych, zwłaszcza na rzecz opieki nad zdrowiem psychicznym dzieci i młodzieży. Księżna wraz z mężem i szwagrem od lat angażuje się w akcje i kampanie edukacyjne mające na celu ulepszenie ochrony zdrowia psychicznego.

Kate współpracuje z Centrum dla Rodzin i Dzieci Anny Freud. Objęła także patronatem Place2Be, organizację, która zapewnia wsparcie w zakresie zdrowia psychicznego w szkołach na terenie całej Wielkiej Brytanii.

Z okazji Tygodnia Zdrowia Psychicznego Dzieci, księżna wygłosiła poruszające przemówienie.

- Dla wielu dzisiejszych dzieci świat może wydawać się przerażającym i zniechęcającym miejscem. Choć nie zawsze możemy czuć się odważni w środku, nawet najmniejszy akt, taki jak dzielenie się troskami czy proszenie o pomoc, może być niezwykle odważny. Pomaganie dzieciom w szukaniu wsparcia może mieć transformacyjny wpływ na ich życie – mówiła księżna.

Kate podkreśliła ponownie, jak istotne jest wsparcie rozwoju najmłodszych, przede wszystkim rozwoju emocjonalnego. Zdaniem księżnej zadaniem dorosłych jest równoczesne wspieranie i służenie pomocą, a także gotowość do wysłuchania dzieci. Dlatego też istotne jest, by pracować nad wypróbowaniem nowych pomysłów i technik, by pomóc dzieciom w budowaniu odporności na różnego rodzaju wyzwania.

dc199ad

Wyraziła też wielkie uznanie dla organizacji charytatywnych za "pomoc dzieciom, młodzieży i dorosłym w dbaniu o ich zdrowie psychiczne". Podkreśliła jednak, że w tej dziedzinie jest wiele do zrobienia. Dlatego też w wyjątkowym tygodniu pod hasłem "Znajdź swoją odwagę" zaapelowała do dorosłych.

- Naszą długoterminową ambicją jest doprowadzenie do pozytywnych, trwałych zmian dla przyszłych pokoleń. W tym tygodniu szkoły w całej Wielkiej Brytanii pomagają uczniom zrozumieć, co to znaczy być odważnym. Życie często rzuca wyzwania na naszą drogę i ważne jest, aby dzieci w każdym wieku wiedziały, że nie jest słabością rozmawianie lub zwracanie się o pomoc – dodała.

dc199ad
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dc199ad