Trwa ładowanie...

"Potworny dom" sprzedany. Sekta Mansona zamordowała w nim 2 osoby

W sierpniu 1969 r. sekta Mansona zamordowała ciężarną żonę Romana Polańskiego i 4 inne osoby. Dzień później ofiarą morderców padli Leno i Rosemary LaBianca. Ich dom, gdzie doszło do tragedii, właśnie znalazł nowego właściciela.

"Potworny dom" sprzedany. Sekta Mansona zamordowała w nim 2 osobyŹródło: Getty Images
d4mi41o
d4mi41o

Leno i Rosemary LaBianca zginęli w swoim domu w Los Angeles od ciosów zadanych nożem. Na ciele Leno znaleziono 12 ran. Jego żona miała ich 41.

Jak podaje "TMZ", dom państwa LaBianca został wystawiony na sprzedaż za 1,98 mln dol. (ok. 7,5 mln zł) i od razu znalazło się kilku chętnych. Miejsce historycznej zbrodni przykuło uwagę Zaka Bagansa (na zdjęciu poniżej), badacza zjawisk paranormalnych, autora książek i gospodarza programu telewizyjnego "Ghost Adventures". Bagans był zachwycony ofertą, szczególnie, że przez pół wieku w domu ofiar Mansona praktycznie nic się tam nie zmieniło.

Miejsce głośnej zbrodni z sierpnia 1969 r. zostało sprzedane za prawie 2 mln dol. Getty Images
Miejsce głośnej zbrodni z sierpnia 1969 r. zostało sprzedane za prawie 2 mln dol. Źródło: Getty Images

Dom o powierzchni 150 m2 ma dwie sypialnie, dwie łazienki i świetny widok na miasto. Ale nie to było najważniejsze dla nowego właściciela. Bagans nazwał posiadłość LaBianców "świętym Graalem" dla kolekcjonerów makabrycznych przedmiotów. W rozmowie z "TMZ" nie ujawnił, co zamierza zrobić z nową nieruchomością. Ale podobno ma dowody na występujące tam zjawiska paranormalne, niezwiązane z morderstwem poprzednich właścicieli.

d4mi41o

Przypomnijmy, że Charles Manson był psychopatycznym przywódcą sekty "Rodzina", który przyznał się do 35 morderstw i odsiadywał dożywocie (zmarł w wieku 83 lat).

Seryjny morderca Charles Manson Wikimedia Commons CC BY
Seryjny morderca Charles Manson Źródło: Wikimedia Commons CC BY

Do wydarzeń z sierpnia 1969 r. nawiązał ostatnio Quentin Tarantino w swoim najnowszym filmie "Pewnego razu… w Hollywood" (w polskich kinach od 16 sierpnia). Charlesa Mansona sportretował Damon Herriman, który zagrał go wcześniej w serialu "Mindhunter".

Obejrzyj: "Pewnego razu... w Hollywood". Zwiastun z polskimi napisami

d4mi41o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4mi41o