ycipk-4ncpmd

Pożar Notre Dame. Mąż Salmy Hayek przekazuje potężną sumę

Ogień pochłonął katedrę Notre Dame. Pół świata komentuje wydarzenia z Paryża. Tymczasem mąż Salmy Hayek zakasał rękawy, a raczej sięgnął po portfel. Deklaruje przekazanie potężnej sumy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
François-Henri Pinault przekazuje pieniądze na Notre Dame.
François-Henri Pinault przekazuje pieniądze na Notre Dame. (Getty Images)
ycipk-4ncpmd

Multi-milioner François-Henri Pinault, mąż aktorki Salmy Hayek, włącza się w pomoc w odbudowie katedry Notre Dame. Gdy z całego świata płyną słowa wsparcia dla Francuzów, komentarze pełne szoku i niedowierzania, biznesmen podejmuje konkretne działania.

Jak podaje agencja AFP, Pinault razem z rodziną przeznaczy 100 milionów euro na odbudowę zabytkowej katedry.

- Mój ojciec [François Pinault senior - przyp. red.] i ja postanowiliśmy uwolnić z funduszy Artemis kwotę 100 milionów euro, aby wziąć udział w wysiłku, który będzie niezbędny do całkowitej rekonstrukcji Notre Dame - czytamy w oświadczeniu przesłanym agencji.

ycipk-4ncpmd

Zobacz: Moment upadku iglicy na Notre Dame

François-Henri Pinault prywatnie jest mężem aktorki Salmy Hayek. Zaczęli się spotykać w 2006 roku, by w kolejnym ogłosić zaręczyny. Hayek była już wtedy w ciąży z biznesmenem. Pobrali się 14 lutego 2009 roku w... Paryżu. Ratusz, w którym zawarli związek małżeński, znajdował się nie tak daleko od katedry Notre Dame.

Pinault jest właścicielem koncernu Kering, który skupia luksusowe marki takie jak Gucci, Yves Saint-Laurent, Balenciaga, Alexander McQueen i wiele innych. To prawdziwy gigant na rynku.

ycipk-4ncpmd

Różne media podają, że majątek aktorki i biznesmena w sumie liczy ponad 16 miliardów dolarów.

PRZECZYTAJ: Pożar w Notre Dame. Małgorzata Kożuchowska dzieli się wpisem

Polub WP Gwiazdy
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4ncpmd

ycipk-4ncpmd
ycipk-4ncpmd