Trwa ładowanie...
08-11-2016 15:15

Prokuratura bada przebieg konkursu na dyrektora Teatru Polskiego we Wrocławiu

To nie koniec zamieszania wokół wyboru Cezarego Morawskiego na dyrektora Teatru Polskiego we Wrocławiu. Decyzja od samego początku wzbudza wiele kontrowersji. Środowisko artystyczne zarzuca mu brak kompetencji do kierowania instytucją kultury, a zespół artystyczny placówki protestuje przeciwko nowemu szefowi. Jak poinformowała "Gazeta Wrocławska", do prokuratury wpłynęło zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w sprawie przekroczenia uprawnień przez członków komisji konkursowej, która zdecydowała o powołaniu Cezarego Morawskiego. Złożyli je były dyrektor Teatru Polskiego i zarazem poseł Nowoczesnej oraz aktor Tomasz Lulek.

Share
Prokuratura bada przebieg konkursu na dyrektora Teatru Polskiego we WrocławiuŹródło: ONS.pl
d25yu9t

Szczegółowe informacje nie są jednak udzielane. Śledztwo jest na wstępnym etapie. Świadkowie nie zostali jeszcze przesłuchani.

Prokuratura zdecydowała o wszczęciu śledztwa "w sprawie przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy publicznych, to jest członków komisji konkursowej, powołanej przez zarząd województwa dolnośląskiego, w związku z przebiegiem konkursu na stanowisko dyrektora Teatru Polskiego we Wrocławiu, w szczególności poprzez podjęcie decyzji nieadekwatnej do rzeczywistych kwalifikacji kandydatów" - czytamy w "Gazecie Wrocławskiej".

Zespół teatru oskarża nowego dyrektora Cezarego Morawskiego, że wziął udział w ustawionym konkursie i brakuje mu kompetencji. O sprawie wypowiadał się publicznie reżyser Krystian Lupa, który uczestniczył w posiedzeniu komisji. Według niego konkurs nie był transparentny, zapowiedział też, że wycofa się ze współpracy z teatrem. Na znak protestu przerwał próby do swojego nowego spektaklu.

d25yu9t

Prokuratura otrzymała zawiadomienie w tej sprawie i zgodnie ze swoją powinnością, rozpoczęła jej badanie. To doskonała wiadomość dla wszystkich zainteresowanych wyjaśnieniem i zamknięciem tej sprawy. Także dla członków komisji - podsumował Jarosław Perduta, rzecznik marszałka i członek komisji konkursowej wskazany przez Urząd Marszałkowski.

Ryszard Petru Agencja Gazeta
Ryszard Petru Źródło: Agencja Gazeta
Krzysztof Mieszkowski  AKPA
Krzysztof Mieszkowski Źródło: AKPA

ZOBACZ TEŻ #gwiazdy: Kinga Rusin opowiada o swoim życiu prywatnym

d25yu9t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25yu9t