Trwa ładowanie...

Prywatny detektyw zdradza prawdę po latach. Tak inwigilowano dziewczynę Harry'ego

Tabloid zlecił prywatnemu detektywowi zebranie wszystkich możliwych informacji o jednej z pierwszych dziewczyn księcia Harry'ego. Miał ustalić, czy dokonała aborcji lub czy np. miała choroby weneryczne. Detektyw Gavin Burrows ujawnia historię sprzed lat.

Książę Harry i Chelsy Davy Książę Harry i Chelsy Davy Źródło: Getty Images, fot: 2006 Max Mumby/Indigo
dzuchyi
dzuchyi

BBC publikuje dwuczęściowy program "The Princes and the Press" o tym, jak książę Harry i William byli przez lata traktowani przez media. Po emisji pierwszej części rodzina królewska miała być wściekła. Pisano o tym, że Pałac chce zbojkotować BBC i w przyszłości odmawiać współpracy przy kolejnych produkcjach. Poszło o to, że w programie zasugerowano, że to pracownicy Pałacu i członkowie rodziny królewskiej stoją za medialną nagonką na Meghan Markle.

W serii BBC pada jednak znacznie więcej kontrowersyjnych stwierdzeń. Pokazana jest rozmowa z prywatnym detektywem, Gavinem Burrowsem, który twierdzi, że został zatrudniony przez jeden z tabloidów po to, by wygrzebać brudy na temat Chelsy Davy, partnerki księcia Harry'ego.

Zobacz: Harry i William – co wydarzyło się między braćmi po pogrzebie Filipa?

Harry i Chelsy poznali się w 2004 r. Byli parą mniej więcej do 2011 r. W czasie, gdy Davy pojawiała się u boku przyszłego następcy tronu, była prześwietlana przez brytyjskie media, które interesowały się każdym aspektem jej życia, w tym prywatnego. Rozpisywano się o niej miesiącami, ale dopiero teraz na jaw wychodzą szczegóły medialnego linczu na dziewczynie.

dzuchyi

W "The Princes and the Press" o kulisach swojej pracy opowiedział więc prywatny detektyw Gavin Burrows, który pracował na zlecenie m.in. "News of the World". Przyznał, że jeden z wydawców powiedział mu wprost, że żeby gazeta się sprzedała, na okładce musi być temat o księciu Harrym, bo William nie generuje takiego zainteresowania. "On był dla wydawców nikim do czasu, gdy poznał Kate" - komentuje detektyw.

Detektyw wyznał, że prawdziwe żniwa zaczęły się, gdy Harry związał się z Chelsy. Wtedy miał rzekomo dostać zlecenie od "News of the World", by zdobyć obciążające ją w jakikolwiek sposób historie.

"Było sporo hakowania rozmów telefonicznych, inwigilowania jej w czasie pracy, hakowania jej telefonu. Chelsy przechwalała się znajomym, kiedy i gdzie ma spotkać się z księciem" - komentuje.

Burrows dodał, czym jeszcze miał się interesować: "Historia medyczna, jakieś informacje o tym, czy miała kiedyś aborcję, czy miała choroby weneryczne, kim byli jej dawni partnerzy".

dzuchyi

Zapytany przez prowadzącego program o to, co powiedziałby dziś Chelsy Davy, gdyby spotkał się z nią twarzą w twarz oznajmił: "Och, powiedziałbym, że bardzo mi przykro. Że moje działania były bezwzględne".

dzuchyi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dzuchyi