Trwa ładowanie...

Rok po śmierci Kate Spade mąż opublikował wzruszający wpis

Kate Spade popełniła samobójstwo w czerwcu 2018 roku. Miała 55 lat. Śmierć słynnej projektantki odbiła się głośnym echem na całym świecie. W rok po pogrzebie jej mąż Andy opublikował wpis, po którym oczy same stają się wilgotne.

Rok po śmierci Kate Spade mąż opublikował wzruszający wpisŹródło: Getty Images
d2ty1pm
d2ty1pm

Andy Spade postanowił uhonorować pamięć po swojej zmarłej żonie. Rok po samobójczej śmierci projektantki postanowił razem z córką zasadzić drzewko przed ich nowym domem. Dzień po dokładnej rocznicy śmierci Kate Spade, opublikował wpis, w którym pokazał drzewko. Co ciekawe, to choinka, w dodatku przystrojona w świąteczne lampki.

Zobacz: Leczenie depresji

- Droga Katy, to drzewko jest dla ciebie. Razem z Beą sadzimy je przed największym oknem naszego domu, by zatrzymać magię twojego ducha i czuć każdego dnia twoją energię. (…) Chcę podziękować ci za wszystko, co dałaś mi przez te lata. Za twoje piękno, inteligencję i wdzięk bez względu na wszystko. Za twoją nieskończoną hojność, uczciwość, dobro dla każdego. Za twoją siłę, odwagę, trzymanie się swoich idei. Za twoją wiarę we mnie i tak wiele innych osób. Za twój zaraźliwy śmiech i ostry dowcip. Z tobą nigdy nie można się było nudzić – napisał Andy Spade.

Przyznał też, że on i Katy razem dorastali, pomagali sobie, zbierali wspólnie doświadczenia przez lata.

d2ty1pm

- To ty nauczyłaś mnie, że najważniejsza jest skromność, że trzeba w każdym dostrzegać dobro. (…) Punktowałaś mnie, gdy stawałem się cyniczny i sarkastyczny. Byłaś moją najlepszą przyjaciółką, moim powiernikiem, partnerką w życiu, w biznesie, w trudnych momentach – pisze o zmarłej żonie dalej.

A na końcu wpisu można jeszcze przeczytać równie wzruszające słowa: - Byłaś i jesteś moją Supermanką. Mam nadzieję, że wiesz, jak wiele osób inspirowałaś, dla jak wielu osób byłaś przykładem przez to, jak żyłaś i przez swoją kreatywną pracę. Byłaś i jesteś moim najpiękniejszym wierszem. Nawet nie potrafię powiedzieć, jak wdzięczny jestem za wszystko, co mi dałaś. Niech twój piękny duch czuwa nad nami każdego dnia. Niebo ma szczęście, że cię tam ma, ale wiedz, że tutaj na ziemi naprawdę za tobą tęsknimy.

Posadzenie choinki w rocznicę śmierci może niektórym wydawać się dziwne, ale z pewnością był to ważny symbol dla małżonków. Kate Spade urodziła się w Boże Narodzenie, w 1962 roku. Mąż przypominał o tym już kilka razy, publikując zdjęcia świątecznych, przyozdobionych drzewek. Poprzednio drzewko zasadził też w październiku 2018 roku. Bo jak pisał, nie chce zapomnieć o żonie.

Kate Spade znaleziono martwą w nowojorskim apartamencie 5 czerwca 2018 roku. Andy ujawnił w rozmowie z mediami, że jego żona chorowała na depresję. – Cały czas aktywnie szukała pomocy i pracowała z lekarzami, którzy próbowali pomóc w chorobie, która zbyt często odbiera nam ludzi. W dniu, w którym zmarła, rozmawialiśmy ze sobą, brzmiała na szczęśliwą – pisał w oświadczeniu.

Gdzie szukać pomocy?

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji i chcesz porozmawiać z psychologiem, dzwoń pod bezpłatny numer 800 70 2222 całodobowego Centrum Wsparcia dla osób w kryzysie. Możesz też napisać maila lub skorzystać z czatu, a listę miejsc, w których możesz szukać pomocy, znajdziesz TUTAJ.

d2ty1pm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ty1pm