Trwa ładowanie...
d2zogjf

Romuald Lipko walczy z chorobą nowotworową. Gwiazdy "Budki Suflera" proszą o wsparcie

Romek Lipko, jeden z najważniejszych twórców Polskiej muzyki rozrywkowej ostatniego półwiecza, kreator drogi muzycznej Budki Suflera walczy z chorobą nowotworową.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Romuald Lipko (w środku) walczy z groźną chorobą
Romuald Lipko (w środku) walczy z groźną chorobą (Materiały prasowe)
d2zogjf

Pierwszą diagnozę postawiono zaledwie kilka tygodni temu, po ogłoszeniu przez Zespół Budka Suflera wielkiego powrotu na scenę. Od tego czasu Artysta przeszedł szereg specjalistycznych badań w Polsce oraz w niemieckim Magdeburgu.

Pierwszą informację o chorobie muzyka podali członkowie zespołu za pośrednictwem mediów społecznościowych. – Nie czujemy się na siłach relacjonować działań medycyny na najwyższym poziomie – mówią członkowie zespołu.

- Towarzysząc naszemu przyjacielowi na każdym etapie jego choroby zrozumieliśmy jedno: jest realna szansa zwycięstwa w tej trudnej walce – dodają.

d2zogjf

Zobacz też: Romuald Lipko walczy z nowotworem. Budka Suflera prosi o wsparcie

Potrzebne wsparcie

Członkowie zespołu podkreślają, jak ważne w chwili obecnej jest wsparcie ich kolegi w walce z chorobą:

- Stan ducha naszego przyjaciela jest czynnikiem niezwykle ważnym – czytamy w komunikacje opublikowanym przez członków Budki Suflera.

d2zogjf

Zobacz też: Budka Suflera powraca. Zmieni się wokalista

– Podczas każdej z naszych rozmów Romek najchętniej mówi o nowych piosenkach, zbliżającej się jesiennej trasie koncertowej oraz nowoczesnych aranżacjach przebojów Zespołu. Mając świadomość swojej dolegliwości planuje i marzy – głosi dalej komunikat.

   Materiały prasowe
(Materiały prasowe)

Gwiazdy wspierają znanego kompozytora

d2zogjf

Informacja o chorobie poruszyła wielu znanych artystów. Swoje wsparcie wyrażają za pośrednictwem mediów społecznościowych!

– Jestem głęboko poruszona informacją o chorobie mojego wieloletniego przyjaciela! Zaledwie kilka tygodni temu widzieliśmy się na sesji zdjęciowej zapowiadającej powrót Budki Suflera – mówi Izabela Trojanowska związania z Zespołem od Wielu Lat.

Romuald Lipko jest kompozytorem jej największych przebojów, w tym "Wszystko, czego dziś chcę” czy "Tyle samo prawd, ile kłamstw”.

– Wiem, jak ważny dla Romka jest jesienny powrót Zespołu na scenę. Jedną z najlepszych form wsparcia go w walce z chorobą, może być udział w zbliżającej się trasie koncertowej – dodaje.

d2zogjf

Izabela Trojanowska to nie jedyna, związana z zespołem gwiazda, która publicznie udzieliła wsparcia kompozytorowi.

– Myślami jestem z Romkiem. Wierzę w Jego szybki powrót do zdrowia – komentuje doniesienia o chorobie Urszula, dla której Lipko skomponował takie przeboje, jak "Dmuchawce latawce wiatr” czy "Luz blues w niebie same dziury”.

- Wiem, że Romek jest silny i wierzę, że wkrótce będzie zdrowy. Przesyłam same pozytywne myśli w Jego Stronę – mówi Felicjan Andrzejczak, wokalista Budki Suflera z lat 82-83, znany min. Z utworu "Jolka, Jolka pamiętasz”

   Materiały prasowe
(Materiały prasowe)

Muzycy wyruszą w trasę!

d2zogjf

Jak zapewnia organizator powrotu Budki Suflera jesienna trasa koncertowa Zespołu nie jest zagrożona.

– Nie przerywamy prac związanych z powrotem Zespołu na scenę – słyszymy w agencji Topkoncert.

– Podobnie, jak nasz przyjaciel ogromnie wierzymy w sukces zaplanowanej na wrzesień i październik trasy koncertowej – mówią organizatorzy.

Informacja o chorobie muzyka zmobilizowała fanów zespołu. Chociaż bilety trafiły do sprzedaży zaledwie miesiąc temu w niektórych z miast zostały już ostatnie miejsca.

d2zogjf

Podziel się opinią

Share
d2zogjf
d2zogjf