Trwa ładowanie...

Rozłam w Budce Suflera. Zespół wraca, ale nie z Cugowskim. Kim jest nowy wokalista?

Fani Budki Suflera sądzili, że swoich idoli już na scenie nie zobaczą. Tymczasem muzycy wracają z emerytury, by znów występować. Ponieważ Krzysztof Cugowski odmówił powrotu do zespołu, znaleziono jego następcę. To Robert Żarczyński.

Rozłam w Budce Suflera. Zespół wraca, ale nie z Cugowskim. Kim jest nowy wokalista?Źródło: Facebook.com
d3sdv02
d3sdv02

Na początku 2014 r. Budka Suflera poinformowała, że kończy działalność. Muzycy koncertowali jeszcze do końca roku, później odeszli na w pełni zasłużoną emeryturę. Ale rezygnacja z życia w trasie okazała się błędem. Teraz, po niemal 5 latach od ostatniego wielkiego show na żywo, Budka Suflera wraca. Niestety, Krzysztof Cugowski nie dołączy do kolegów, którzy reaktywowali grupę w nieco innym składzie. Zamiast charakterystycznego głosu Cugowskiego podczas koncertów słychać będzie teraz wokal Roberta Żarczyńskiego.

Krzysztof Cugowski rusza w solową trasę. Może za nią zgarnąć pokaźną sumę

Romuald Lipko powiedział "Super Expressowi", skąd rozłam w Budce Suflera: - W ostatnich latach istnienia zespołu zaczęły się pojawiać pęknięcia w planowaniu naszej kariery. Odczuwałem, że Krzysztof jest myślami gdzie indziej. Zależało mu na planowaniu własnej kariery solowej i zakończeniu działalności Budki Suflera.

Tak też się stało. Po latach muzycy na czele z Lipko poprosili Cugowskiego o powrót. Nie zgodził się. Dla jego kolegów nie stanowiło to przeszkody. Postanowili zwerbować nowego wokalistę. Nie była to osoba nieznana członkom grupy, wręcz przeciwnie. Jego talentem przed laty zachwycili się perkusista i basista Budki Suflera - Tomasz Zeliszewski i Mieczysław Jurecki.

d3sdv02

- Gdy usłyszałem jak śpiewa z zespołem na korytarzu, byłem przekonany że to Krzysiek. Weszliśmy z Mietkiem na salę, patrzymy, że stoi kawał chłopa, wysoki, ale to nie Krzysiek. Dopóki go nie zobaczyłem, byłem przekonany że to Cug - powiedział "Super Expressowi" Zeliszewski. - Minęło parę lat i pomyśleliśmy że wejdźmy na scenę, bo słabo sobie radzimy z tym niegraniem. Przypomnieliśmy sobie o tym wokaliście sprzed lat. Zadzwoniliśmy do niego i zaproponowaliśmy wspólne granie. Zgodził się.

W ten sposób do zespołu dołączył Robert Żarczyński, piosenkarz do tej pory związany z grupą grającą... utwory Budki Suflera, Budka Band.

Żarczyński razem z muzykami za kilka miesięcy ruszą w trasę koncertową po Polsce. Wszystko z okazji 45. rocznicy powstania Budki Suflera. Razem z nimi wystąpią Iza Trojanowska, Urszula czy Felicjan Andrzejczak, który przed laty był wokalistą zespołu. To on wyśpiewał kultowy utwór "Jolka, Jolka pamiętasz".

d3sdv02
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3sdv02