Trwa ładowanie...

Rutkowski jedzie do Ukrainy. Bierze pięć "pojazdów specjalnych"

Wojna w Ukrainie trwa już 21 dni. Wojska Władimira Putina nie wycofują się. Cały czas potrzebna jest pomoc zarówno dla uchodźców, jak i tych, którzy zostali w kraju i tych, którzy walczą. Z potrzebnym sprzętem do Ukrainy wybiera się Krzysztof Rutkowski.

Krzysztof Rutkowski jedzie do Ukrainy ze sprzętemKrzysztof Rutkowski jedzie do Ukrainy ze sprzętemŹródło: Instagram
d1u9599

Od 24 lutego trwa wojna w Ukrainie. Inwazja wojsk rosyjskich nie kończy się. Szczegółowe informacje możecie śledzić w aktualizowanym co kilka minut live blogu WP Wiadomości. W sytuację angażują się państwa NATO i Unii Europejskiej, duże firmy, ale też osoby prywatne, które pomagają Ukraińcom na różnych płaszczyznach. Swoje wsparcie zadeklarował także Krzysztof Rutkowski, który po kilku dniach wojny pisał o "szaleństwie na Kremlu" i że organizuje "z najwyższymi władzami Ukrainy pomoc humanitarną dla walczących o wolność naszych sąsiadów".

Rutkowski zaznaczał, że osobiście będzie nadzorował wyjazd konwoju. Od tamtego momentu co kilka dni publikuje informacje o przygotowaniach.

Zobacz: Polskie gwiazdy angażują się w pomoc uchodźcom z Ukrainy. Dają przykład innym

Rutkowski pokazał swój bojowy wóz i napisał, że już dwa z pięciu pojazdów specjalnych gotowe są do wyjazdu z kraju. "W piątek startujemy na wojnę, gdzie potrzebują naszej pomocy" - poinformował.

d1u9599

Detektyw wiezie m.in. sprzęt medyczny, agregaty prądotwórcze, kamizelki kuloodporne.

"Dziękuję w imieniu Wszystkich Walczących. Slava Ukrainie. A w drodze powrotnej ewakuujemy kobiety z dziećmi" - napisał Rutkowski.

d1u9599
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d1u9599