Trwa ładowanie...
d208ugl

Salma Hayek przyznała, że była ofiarą molestowania. Harvey Weinstein nękał ją przez lata

Hollywoodzka piękność wyznała, że była molestowana przez Harvey’a Weinsteina. W eseju dla "The New York Timesa" Salma Heyek dzieli się najbardziej intymnymi przeżyciami. "Harvey Weinstein był […] patronem talentu filmowego, kochającym ojcem i potworem. Przez lata był moim potworem" - napisała aktorka. Przyznała też, że groził jej śmiercią.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Salma Hayek
Salma Hayek (ONS.pl)
d208ugl

Salma Hayek przyznała, że była nękana przez Harveya Weinsteina przez blisko dekadę. W felietonie dla "The New York Timesa" napisała, że przez lata mówiła "nie" gdy proponował wspólny prysznic, gdy chciał podglądać ją w trakcie kąpieli, nagabywał na seks oralny oraz namawiał na "masaż i nagość z inną kobietą".

Po niezliczonych próbach, w końcu Harveyowi udało się "podejść" aktorkę. Gdy trwały nagrania do kultowego już filmu "Frida" z tytułową rolą Salmy, producent powiedział, że nie wyda go, jeśli nie będzie w nim nagiej sceny lesbijskiego seksu. Partnerką Hayek miała być jej przyjaciółka Ashley Judd, również ofiara Weinsteina. "Frida" była wymarzonym projektem Hayek. Długo nad nim pracowała i zrobiłaby wszystko, co w jej mocy, aby powstał.

"Kiedy był przekonany, że nie zarobi na filmie tyle, ile by oczekiwał, powiedział mi, że zaoferował moją rolę i mój scenariusz z moimi latami badań innej aktorce" - napisała Hayek. - "W jego oczach nie byłam artystką. Nie byłam nawet osobą. Byłam rzeczą i ciałem" - dodała.

d208ugl

Aktorka musiała stoczyć z producentem walkę o "Fridę". Gdy zdjęcia ruszyły Weinstein stwierdził, że wybrał ją do tej roli tylko ze względu na jaj seksapil, a w tym filmie nie było nic, czego by oczekiwał. "Powiedział mi, że zamierza zakończyć produkcję, ponieważ nikt nie chciałby widzieć mnie w tej roli" - wyznała Hayek. Wtedy też padła propozycja rozbieranej sceny, na którą aktorka się zgodziła, aby film wreszcie trafił do kin.

   ONS.pl
(ONS.pl)

Salma Hayek przyznała, że wtedy przeszła pierwsze i ostatnie w swoim życiu załamanie nerwowe. "Nie dlatego, że byłam naga z inną kobietą. To dlatego, że byłam z nią naga dla Harveya Weinsteina. Ale nie mogłam im wtedy o tym powiedzieć" - napisała. Choć producent bardzo się starał, aby "Frida" w ogóle nie powstała, ten film okazał się wielkim, również kasowym sukcesem, zdobył 6 nominacji do Oscara, w tym dla najlepszej aktorki.

Zdaje się, że najbardziej wstrząsający w eseju Salmy jest fragment, w którym opisuje doświadczenia z niesławnym już porywczym i bezwzględnym "temperamentem" producenta. Hayek twierdzi, że kiedyś Weinstein powiedział jej: "Zabiję cię, nie myśl, że nie mogę". Aktorka napisała też, że potrzebowała czasu, aby pogodzić się z tym co się zdarzyło. Skromnie przyznała, że nigdy nie przypuszczała, że jej głos w tej sprawie jest ważny i mógłby cokolwiek zmienić.

Frida Salma Hayek Materiały prasowe
Frida Salma Hayek (Materiały prasowe)

ZOBACZ TAKŻE: Harvey Weinstein oskarżony o molestowanie. "Największy knur w Hollywood"

Oglądaj swoje ulubione programy za darmo na komputerze, telefonie i telewizorze! Sprawdź WP Pilot!

d208ugl

Podziel się opinią

Share
d208ugl
d208ugl