Trwa ładowanie...
d2tcm9c

Sarah Brightman - olśniewający głos i dziewięć sukni

W Warszawie Sarah Brightman olśniewała kryształkami Swarovskiego, połyskującymi sukniami i oryginalnymi diademami. Ponad wszystko jednak to jej głos zrobił największe wrażenie na publiczności zgromadzonej w hali Torwar.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sarah Brightman zaśpiewa 6 listopada w hali COS Torwar w Warszawie
Sarah Brightman zaśpiewa 6 listopada w hali COS Torwar w Warszawie (Materiały prasowe)
d2tcm9c

Brawa na stojąco, kwiaty i publiczność bawiąca się pod sceną były dowodem na udany wieczór. Artystka pierwszy raz wystąpiła na solowym koncercie w naszym kraju, a fani dostali dwie i pół godziny rozrywki na najwyższym światowym poziomie.

Sarah Brightman jest najpopularniejszą artystką i najlepiej sprzedającym się sopranem na świecie. Określana mianem pioniera stylu muzyki classical crossover słynie z ponad trzy oktawowego głosu, który w pełnej krasie mogła podziwiać warszawska publiczność. To jedyna na świecie wokalistka, która jednocześnie osiągnęła najwyższe noty na listach przebojów Billboardu i muzyki klasycznej. Jej ostatnia płyta "Hymn” wydana przed rokiem uplasowała się na pierwszym stopniu podium notowania Billboard 200 zarówno w kategorii classical, jak i classical crosover.

Głos Sarah Brightman podczas obecnej trasy koncertowej HYMN rozbrzmiewa w teatrach i arenach na pięciu kontynentach, a występy z jej udziałem cieszą się uznaniem publiczności o odmiennych gustach muzycznych i w różnym wieku. Wszystko przez to, że twórczość Sarah wykracza poza określony gatunek muzyczny, jednocząc wiele inspiracji i wpływów w unikalny dźwięk i wizję. W Warszawie artystka dała temu wyraz w dwójnasób, bo obok wielkiego hitu pop "Who Wants To Live Forever” zespołu Queen zabrzmiał utwór, który w swoim repertuarze ma także Anna Netrebko – rosyjska śpiewaczka i solistka operowa. Publiczność usłyszała słynnego "Upiora w Operze” - musicalowy kawałek o rockowym zacięciu, który przyczynił się do wielkiej popularności Sarah Brightman. A symboliczną klamrą zamknęła ponadczasową pieśnią uwielbianą na całym świecie - "Time To Say Goodbye”.

d2tcm9c

Zobacz też: Sarah Brightman ma polskie korzenie!

Warszawski wieczór był prezentacją głównie ostatniej płyty artystki HYMN. Album jest promowany na trasie obejmującej w sumie 125 koncertów. Podczas koncertu zabrzmiało aż dziesięć utworów z tej płyty, w tym piosenka "Sogni” w duecie z Vincentem Niclo. To wykonanie zresztą po raz pierwszy podniosło publiczność z miejsc w pierwszych rzędach.

Brawa otrzymała także pieśń "Canto Per Noi” skomponowana przez Ennio Morricone do filmu "Misja”. Cała publiczność wstała i owacyjnie podziękowała za brawurowe wykonanie utworu "Phantom” zaśpiewany w parze z Vincentem Niclo. Słowa uznania należą się także drugiemu wokaliście, młodziutkiemu Narcisowi Ianau, o niezwykłym głosie kontratenora w zakresie sopranu koloraturowego. Jego cudowne "Caruso” wzbudziło zachwyt i długie brawami. Kilka piosenek Sarah pochodziło ze starszych płyt: "Symphony”, "Harem”, "Eden”, "Fly”.

Koncert zakończył się długimi owacjami na stojąco i trzema bisami. Artystka dostała także kwiaty od swoich fanów.

d2tcm9c

Na specjalną uwagę zasługują kreacje bohaterki warszawskiego występu. By podkreślić magię wydarzenia, Sarah Brightman podczas swojej światowej trasy koncertowej nawiązała współpracę z firmą Swarovski. Dzięki temu jej wyszukane stroje i olśniewające diademy składają się z kryształków tego kreatora biżuterii i lśnią tysiącem barw! Podczas warszawskiego wieczoru Brytyjka miała na sobie w sumie dziewięć sukni – wszystkie długie, błyszczące i piękne.

Sarah Brightman przywiozła do Warszawy swój pięcioosobowy zespół, ale orkiestra i chór – były już polskie. Artystce towarzyszyła znakomita Orkiestra Akademii Beethovenowskiej, a śpiewał Chór Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu Ars Cantandi.

- Hity, jakie usłyszeliśmy w Warszawie, należą do kanonu światowej muzyki. Są to naprawdę wielkie przeboje różnych gatunków muzycznych. Sarah Brightman, dzięki swojej charyzmie i talentowi potrafi znaleźć wspólny mianownik dla utworów z pogranicza opery, popu i musicalu. Dzięki temu słuchają jej całe pokolenia, czego dowód mieliśmy podczas koncertu w Warszawie – powiedział Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która zorganizowała koncert Sarah Brightman.

Zobacz też: Sarah Brightman – koncert już za kilka dni!

d2tcm9c

Podziel się opinią

Share

d2tcm9c

d2tcm9c