Trwa ładowanie...

Seweryn, Boczarska i Materna w poruszającym spocie: "Kto zaprotestuje, kiedy ciebie zaatakują?"

Andrzej Seweryn, Magdalena Boczarska, Krzysztof Materna i wiele innych znanych osób zaangażowało się w kampanię "Kto zaprotestuje, kiedy ciebie zaatakują?". Obecna sytuacja polityczna w Polsce skłoniła ich do zostania "ambasadorami" ludzkiej solidarności.

Seweryn, Boczarska i Materna w poruszającym spocie: "Kto zaprotestuje, kiedy ciebie zaatakują?"Źródło: Youtube.com, fot: YouTube
d4b6u4m
d4b6u4m

Andrzej Seweryn, Magdalena Boczarska, Julia Kijowska, Krzysztof Materna, Jacek Kleyff, Bożena Stachura, Filip Kosior i Maria Dębska wzięli udział w wyjątkowej akcji zorganizowanej przez "Otwartą Rzeczpospolitą". "Kto zaprotestuje, kiedy ciebie zaatakują?" to okazanie solidarności osobom prześladowanymi.

ZOBACZ TAKŻE: Marysia Starosta: Sokół zrobił ze mnie kobietę

Artyści w krótkim klipie wymieniają mniejszości, grupy zawodowe i społeczne, które w ostatnim czasie były prześladowane w Polsce.

Niepełnosprawni, kobiety, uchodźcy, osoby innych narodowości, Żydzi, osoby LGBTQ, sędziowie, nauczyciele i wiele innych.

d4b6u4m

"Kto zaprotestuje, kiedy ciebie zaatakują?" - pytają osoby zaangażowane w projekt.

Twórcy klipu "Kto zaprotestuje, kiedy ciebie zaatakują?" wychodzą od słynnego wiersza niemieckiego pastora Martina Niemoellera, który pisał:

"Kiedy naziści przyszli po komunistów, milczałem/ nie byłem komunistą/ kiedy zamknęli socjaldemokratów, milczałem/ nie byłem socjaldemokratą/ Kiedy przyszli po związkowców, milczałem/ nie byłem związkowcem/ Kiedy przyszli po Żydów, milczałem/ nie byłem Żydem/ Kiedy przyszli po mnie, nie było już nikogo, kto mógłby zaprotestować".

Otwarta Rzeczpospolita wyjaśniła, że spot powstał w odpowiedzi na wydarzenia w Białymstoku, wypowiedzi hierarchów kościelnych i polityków.

Stowarzyszenie liczy na to, że jeszcze nie jest za późno, żeby zapobiec nienawiści.

d4b6u4m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4b6u4m