Trwa ładowanie...
d38jfkc

Siostra Czesława Niemena, Jadwiga Bortkiewicz, nie żyje

Zmarła siostra Czesława Niemena, Jadwiga Bortkiewicz. Kobieta miała 91 lat.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jadwiga Bortkiewicz nie żyje. Siostra Czesława Niemena zmarła w wieku 91 lat
Jadwiga Bortkiewicz nie żyje. Siostra Czesława Niemena zmarła w wieku 91 lat (East News, Fot: East News)
d38jfkc

Jadwiga Bortkiewicz zmarła 13 marca 2020 r. Smutną informację przekazał portal miastokolobrzeg.pl. Jak czytamy, siostra Czesława Niemena uchodziła za osobę niezwykle pogodną, wierzącą, ale także rozśpiewaną.

W ŁÓŻKU Z OSKAREM. Julia Kamińska: Nie marzę o ślubie!

Jadwiga Bortkiewicz i jej partner Kazimierz (mężczyzna zmarł w 2012 r.) od wielu lat związani byli z Kołobrzegiem. Jak przypomina portal miastokolobrzeg.pl, Czesław Niemen często koncertował w kołobrzeskim amfiteatrze.

d38jfkc

Jadwiga Bortkiewicz podobnie jak brat, miała wiele wspólnego z muzyką. Przez wiele lat śpiewała w chórze parafialnym. Ponadto kobieta swoje życie poświęciła na kultywowaniu pamięci o bracie.

Chętnie dzieliła się informacjami na temat życia i twórczości muzyka. Zawsze miała czas dla jego fanów.

- Miała zawsze czas, cierpliwość wiele ciepłych słów dla każdego. Jej zdolności oratorskie zachwycały wszystkich, kto Jej słuchał. Prawie do końca uczestniczyła w spotkaniach fanów Niemena. Często udzielała wywiadów. Autorzy książek i filmów i wspomnień o Niemenie, często konsultowali się z Nią i zasięgali informacji, wiadomości i faktów od Niej, czyli z pierwszej ręki. Fani zapewniają, że będą kontynuować jej dzieło - taką wypowiedź osoby z otoczenia kobiety znalazł "Super Express" na jednym z portali.

Kiedy zmarł Czesław Niemen?

Czesław Niemen, artysta, będący jednym z najwybitniejszych polskich twórców muzycznych, zmarł 17 stycznia 2004 r. w Warszawie. Muzyk cierpiał na chorobę nowotworową. Miał 65 lat.

d38jfkc

Podziel się opinią

Share

d38jfkc

d38jfkc