Trwa ładowanie...

Siostra Czesława Niemena, Jadwiga Bortkiewicz, nie żyje

Zmarła siostra Czesława Niemena, Jadwiga Bortkiewicz. Kobieta miała 91 lat.

Siostra Czesława Niemena, Jadwiga Bortkiewicz, nie żyjeŹródło: East News, fot: East News
d23e5ux

Jadwiga Bortkiewicz zmarła 13 marca 2020 r. Smutną informację przekazał portal miastokolobrzeg.pl. Jak czytamy, siostra Czesława Niemena uchodziła za osobę niezwykle pogodną, wierzącą, ale także rozśpiewaną.

W ŁÓŻKU Z OSKAREM. Julia Kamińska: Nie marzę o ślubie!

Jadwiga Bortkiewicz i jej partner Kazimierz (mężczyzna zmarł w 2012 r.) od wielu lat związani byli z Kołobrzegiem. Jak przypomina portal miastokolobrzeg.pl, Czesław Niemen często koncertował w kołobrzeskim amfiteatrze.

d23e5ux

Jadwiga Bortkiewicz podobnie jak brat, miała wiele wspólnego z muzyką. Przez wiele lat śpiewała w chórze parafialnym. Ponadto kobieta swoje życie poświęciła na kultywowaniu pamięci o bracie.

Chętnie dzieliła się informacjami na temat życia i twórczości muzyka. Zawsze miała czas dla jego fanów.

- Miała zawsze czas, cierpliwość wiele ciepłych słów dla każdego. Jej zdolności oratorskie zachwycały wszystkich, kto Jej słuchał. Prawie do końca uczestniczyła w spotkaniach fanów Niemena. Często udzielała wywiadów. Autorzy książek i filmów i wspomnień o Niemenie, często konsultowali się z Nią i zasięgali informacji, wiadomości i faktów od Niej, czyli z pierwszej ręki. Fani zapewniają, że będą kontynuować jej dzieło - taką wypowiedź osoby z otoczenia kobiety znalazł "Super Express" na jednym z portali.

Kiedy zmarł Czesław Niemen?

Czesław Niemen, artysta, będący jednym z najwybitniejszych polskich twórców muzycznych, zmarł 17 stycznia 2004 r. w Warszawie. Muzyk cierpiał na chorobę nowotworową. Miał 65 lat.

d23e5ux
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d23e5ux