Trwa ładowanie...

Ślub Meghan Markle i księcia Harry'ego kosztował fortunę

Od sobotniego popołudnia Meghan i Harry są małżeństwem. Piękna ceremonia zostanie w pamięci ludzi z całego świata na długo. Także ze względu na koszty. Okazuje się, że był to jeden z najdroższych ślubów w historii.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Ślub Meghan Markle i księcia Harry'ego kosztował fortunęŹródło: East News
d1waxxn
d1waxxn

Firma Bridebook zdecydowała się podliczyć uroczystość w kaplicy oraz wesele. Liczby, do których dotarli, robią wrażenie. Wstępne szacunki mówią bowiem, że ślub Meghan i Harry'ego kosztował 32 miliony funtów. Dla porównania przeciętna uroczystość zaślubin w Wielkiej Brytanii nie przekracza 23 tysięcy funtów.

Markle i książę przebili nawet księżną Kate i księcia Williama, którzy wydali 23 miliony funtów w 2011 roku.

Najwięcej wcale nie kosztowała suknia Meghan czy przyjęcie w zamku Windsor, a... bezpieczeństwo. Aż 30 milionów funtów wydano na opłacenie snajperów, ochroniarzy, tajniaków oraz dronów.

d1waxxn

Eksperci podliczyli, że catering na wesele to koszt 285 tys. funtów. Napoje - 190 tys. funtów.

90 tys. funtów miało kosztować 20 posrebrzanych trąbek, które ogłoszą zaślubiny, a 50 tys. funtów cytrynowe ciasto z czarnego bzu. Na kwiaty, które zdobiły kaplicę św. Jerzego, wydano 110 tys. funtów. 300 tys. funtów to koszt szklanego namiotu, w którym odbędzie się wieczorne przyjęcie.

Pomyślano również o toaletach dla gości, które pochłonęły 34 tysiące funtów.

Suknię Meghan, którą zaprojektował dom mody Givenchy, ocenia się na 400 tysięcy funtów. Tradycja mówi jednak, że koszt kreacji ponosi panna młoda. Tak było w przypadku księżnej Kate. Była to jedyna rzecz, za którą zapłaciła na własnym ślubie. Resztę wydatków pokrywa rodzina królewska, a za ochronę zapłacą podatnicy. Pocieszające dla nich może być jednak to, iż szacuje się, że wpływy z książęcego ślubu dla brytyjskiej gospodarki przekroczą 500 milionów funtów. Wszystko dzięki turystom i towarom sprzedawanym z okazji wielkiego wydarzenia.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d1waxxn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1waxxn