ycipk-3sj31q

Ślub Meghan Markle i księcia Harry'ego kosztował fortunę

Od sobotniego popołudnia Meghan i Harry są małżeństwem. Piękna ceremonia zostanie w pamięci ludzi z całego świata na długo. Także ze względu na koszty. Okazuje się, że był to jeden z najdroższych ślubów w historii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Meghan i Harry nie patrzyli na pieniądze przy organizacji ślubu
Meghan i Harry nie patrzyli na pieniądze przy organizacji ślubu (East News)
ycipk-3sj31q

Firma Bridebook zdecydowała się podliczyć uroczystość w kaplicy oraz wesele. Liczby, do których dotarli, robią wrażenie. Wstępne szacunki mówią bowiem, że ślub Meghan i Harry'ego kosztował 32 miliony funtów. Dla porównania przeciętna uroczystość zaślubin w Wielkiej Brytanii nie przekracza 23 tysięcy funtów.

Markle i książę przebili nawet księżną Kate i księcia Williama, którzy wydali 23 miliony funtów w 2011 roku.

ycipk-3sj31q

Najwięcej wcale nie kosztowała suknia Meghan czy przyjęcie w zamku Windsor, a... bezpieczeństwo. Aż 30 milionów funtów wydano na opłacenie snajperów, ochroniarzy, tajniaków oraz dronów.

Eksperci podliczyli, że catering na wesele to koszt 285 tys. funtów. Napoje - 190 tys. funtów.

90 tys. funtów miało kosztować 20 posrebrzanych trąbek, które ogłoszą zaślubiny, a 50 tys. funtów cytrynowe ciasto z czarnego bzu. Na kwiaty, które zdobiły kaplicę św. Jerzego, wydano 110 tys. funtów. 300 tys. funtów to koszt szklanego namiotu, w którym odbędzie się wieczorne przyjęcie.

Pomyślano również o toaletach dla gości, które pochłonęły 34 tysiące funtów.

ycipk-3sj31q

Suknię Meghan, którą zaprojektował dom mody Givenchy, ocenia się na 400 tysięcy funtów. Tradycja mówi jednak, że koszt kreacji ponosi panna młoda. Tak było w przypadku księżnej Kate. Była to jedyna rzecz, za którą zapłaciła na własnym ślubie. Resztę wydatków pokrywa rodzina królewska, a za ochronę zapłacą podatnicy. Pocieszające dla nich może być jednak to, iż szacuje się, że wpływy z książęcego ślubu dla brytyjskiej gospodarki przekroczą 500 milionów funtów. Wszystko dzięki turystom i towarom sprzedawanym z okazji wielkiego wydarzenia.

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3sj31q

ycipk-3sj31q
ycipk-3sj31q