Trwa ładowanie...

Śmierć Piotra Woźniaka-Staraka. Wykryto nieprawidłowości przy jego grobie

Od śmierci Piotra Woźniaka-Staraka minęły nieco ponad 2 miesiące. Tymczasem okazuje się, że dopatrzono się nieprawidłowości przy pochówku producenta filmowego.

Śmierć Piotra Woźniaka-Staraka. Wykryto nieprawidłowości przy jego grobieŹródło: Forum
d1a7kdw
d1a7kdw

Piotr Woźniak-Starak zaginął 18 sierpnia na terenie jeziora Kisajno. Jego ciało znaleziono 4 dni później. Pochowano go 30 sierpnia na terenie jego posiadłości w Fuledzie niedaleko Giżycka. Powiatowy nadzór budowlany przeprowadził kontrolę miejsca pochówku.

ZOBACZ TEŻ: Wzruszony Janusz Gajos na spotkaniu autorskim

Okazało się, że wykryto nieprawidłowości. - Zgodnie z prawem można dochować pochówku poza cmentarzem tylko w katakumbach. Inspektor budowlany zbadał miejsce pochówku Piotra Woźniaka-Staraka i stwierdził, że nie ma tam katakumb - powiedział w rozmowie z WP Janusz Dzisko, dyrektor wojewódzkiego sanepidu w Olsztynie. - Nie chodzi tu o kwestię ewentualnego zagrożenia epidemiologicznego. Przepis jest przepis - dodał.

W związku z tym, że grób Piotra Woźniaka-Staraka znajduje się poza obrębem cmentarza, sanepid i wójt gminy Giżycko złożyli zawiadomienia do prokuratury dotyczące możliwości popełnienia wykroczenia.

Przypomnijmy, że w dalszym ciągu toczy się śledztwo w sprawie wyjaśnienia okoliczności śmierci Piotra Woźniaka-Staraka.

d1a7kdw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
d1a7kdw