Trwa ładowanie...
d3u5tre
News

Snapchat zadrwił z pobicia Rihanny. Piosenkarka apeluje do bojkotu aplikacji

W jednej z reklam wyświetlanych użytkownikom aplikacji pojawiło się kontrowersyjne hasło, nawiązujące do pobicia piosenkarki przez Chrisa Browna. Po bojkocie Rihanny akcje firmy zaliczyły ogromny spadek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Snapchat przekroczył granice dobrego smaku
Snapchat przekroczył granice dobrego smaku (East News)
d3u5tre

W reklamie pojawiło się pytanie skierowane do użytkowników aplikacji. Twórcy Snapchata chcieli się dowiedzieć, czy woleliby oni uderzyć Rihannę, czy jej byłego chłopaka, Chrisa Browna. Przypomnijmy, w 2009 r. raper pobił piosenkarkę na dzień przed ceremonią wręczenia nagród Grammy.

O sprawie zrobiło się głośno, kiedy Barbadoska zamieściła oświadczenie na swoim profilu instagramowym, w którym zarzuciła Snapchatowi przekroczenie wszelkich granic dobrego smaku i kultury.

d3u5tre

"To już nie jest moja ulubiona aplikacja. Próbuję tylko zrozumieć, o co w tym wszystkim chodzi. Chciałabym nazwać to ignorancją, ale wiem, że nie jesteście aż tak głupi. Wydaliście pieniądze na przyniesienie wstydu ofiarom, zrobiliście z tego żart" - napisała.

Przedstawiciele firmy błyskawicznie zareagowali i w oświadczeniu, do którego dotarło CNN, przyznali się do fatalnego w skutkach błędu.

"Reklama została zatwierdzona przez pomyłkę, ponieważ narusza nasze wytyczne dotyczące reklam. Jest obrzydliwa i nigdy nie powinna pojawić się w naszej aplikacji. Bardzo nam przykro, że popełniliśmy straszny błąd, wypuszczając ją."

Co ciekawe, kiedy Riri zaapelowała do swoich fanów, by odinstalowali Snapchata, zaledwie w ciągu kilku godzin akcje firmy straciły prawie 6 mld dol. Jak myślicie, czy na tym się skończy? Czy giganta czekają większe problemy?

Oglądaj swoje ulubione programy za darmo na komputerze, telefonie i telewizorze! Sprawdź WP Pilot!

d3u5tre

Podziel się opinią

Share
d3u5tre
d3u5tre