Trwa ładowanie...
d2tg4p6
News

Stan Borys wpadł w kłopoty finansowe. Problemy ze zdrowiem nie pomagają

Na początku lutego Stan Borys przeszedł udar. Wymaga teraz długotrwałej i kosztownej rehabilitacji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Problemy finansowe Stana Borysa
Problemy finansowe Stana Borysa (East News, Fot: East News)
d2tg4p6

Kiedy muzyk trafił do szpitala, skarżył się na nasilające bóle głowy. Artysta został poddany szeregowi badań, które pomogły postawić właściwą diagnozę. - Lekarze stwierdzili, że to udar niedokrwienny - mówiła w rozmowie z Wirtualną Polską Anna Maleady.

ZOBACZ TAKŻE: Stan Borys o cenzurze: "To są bzdury! Jestem ponad politykę"

Stan muzyka wciąż jest poważny. Artysta przez najbliższy czas będzie potrzebował specjalnej opieki i rehabilitacji.

d2tg4p6

Jak podaje "Na żywo", teraz coraz głośniej mówi się o problemach finansowych artysty. Kiedy w 2004 r. wrócił ze Stanów Zjednoczonych, nie miał praktycznie nic.

Życie w Polsce rozpoczął od kupna mieszkania w Łomiankach. Wziął na nie wówczas kredyt we frankach szwajcarskich.

Regularne dochody z koncertowania pozwoliły mu na tamten czas urządzić się i opłacać rachunki. Stan zdrowotny muzyka wszystko skomplikował. Okazuje się, że kredyt nie jest ubezpieczony od wypadków losowych ani od pobytu w szpitalu.

Oznacza to, że Stan musi spłacać kredy mimo regularnych braków dochodów. Wokalista rozważa sprzedaż lokalu.

d2tg4p6

Zaprzyjaźnieni artyści wyszli z inicjatywą i zamierzają organizować dla niego koncerty i aukcje na rehabilitację, której powinien być poddawany przez kilka najbliższych miesięcy.

Fani, którzy chcą wesprzeć artystę, mogą np. przekazać 1 proc. podatku na fundację Lex Nostra, która objęła opiekę nad muzykiem i otworzyła na jego rzecz specjalne konto bankowe.

Anna Maleady informowała ostatnio także, że w planach jest koncert charytatywny na rzecz muzyka. Podczas wydarzenia będzie można kupić dzieła sztuki, a dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany na rehabilitację. Na pomysł zorganizowania koncertu wpadły przyjaciółki pary.

d2tg4p6

Podziel się opinią

Share
d2tg4p6
d2tg4p6