Trwa ładowanie...
d1ogm41

Syn księżniczki Stefanii, wnuk Grace Kelly ożenił się. Za nami kolejny ślub royalsów

Louis Ducruet już nie jest kawalerem. Syn księżniczki Stefanii i wnuk Grace Kelly przysiągł miłość i wierność swojej ukochanej Marie Chevailler.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Louis Ducruet i Marie Chevallier
Louis Ducruet i Marie Chevallier (Getty Images)
d1ogm41

Louis Ducruet ma dopiero niespełna 27 lat, ale już zdecydował się zmienić stan cywilny. Ożenił się z Marie Hoa-Chevailler, swoja wieloletnią dziewczyną. Zakochani wzięli ślub kościelny w katedrze w Monako, a dzień wcześniej pobrali się cywilnie w monakijskim pałacu. Dla obojga były to wyjątkowe dni, na które czekali przez prawie półtora roku - zaręczyli się w lutym 2018 r. Chevailler poznała Ducrueta podczas studiów. Do oświadczyn doszło po 6 latach związku. Ponieważ ojciec dziewczyny nie żyje, Louis najpierw poprosił braci Marie o jej rękę.

Marie przed ślubem miała dwa nazwiska, z czego jedno brzmiące dość egzotycznie. Wszystko ze względu na pochodzenie - 27-latka ma wietnamskie korzenie.

Panna młoda miała kilka ślubnych kreacji. Na cywilnej uroczystości zjawiła się ubrana w elegancki biały kombinezon, który dzięki szerokim nogawkom sprawiał wrażenie sukienki. To dość nowatorskie podejście do ślubnego ubioru, szczególnie gdy mowa o royalsach.

Ślub kościelny był najważniejszą z uroczystości - to na niego Marie przyszła ubrana jak "księżniczka", czyli w białą, obfitą suknię z welonem. Na weselu zmieniła ją na krótką sukienkę z trenem, zdobioną koronką.

Louis jest dopiero 15. w kolejce do monakijskiego tronu. Póki co zasiada na nim książę Albert II (nie król, ponieważ Monako jest księstwem), syn Rainera III i Grace Kelly, mąż byłej pływaczki, Charlene Wittstock (nazywanej smutną księżną, bo rzadko uśmiecha się do zdjęć, a to podobno dlatego, że jej małżeństwo nie należy do najbardziej udanych).

d1ogm41

Louis jest synem siostry księcia Alberta II, księżniczki Stefanii i Daniela Ducrueta - byli małżeństwem tylko przez rok i rozwiedli się, gdy chłopiec miał 4 lata.

Ostatnio w Monako trwa "urodzaj" ślubów. Niedawno za mąż wyszła siostrzenica księżniczki Stefanii, córka księżniczki Karoliny, Charlotte Casiraghi. Też miała dwa śluby - najpierw cywilny, później kościelny.

Louis Ducruet i Marie Chevallier Getty Images
Louis Ducruet i Marie Chevallier
d1ogm41

Podziel się opinią

Share

d1ogm41

d1ogm41