Trwa ładowanie...
royals
Kamila Gulbicka
26-06-2019 18:07

Szczere wyznanie księcia: "Nie miałbym nic przeciwko"

Książę William wyznał, że całkowicie popiera działania organizacji pracujących na rzecz osób LGBT. Oświadczył też, że przyszłe wybory jego dzieci zostaną przez niego zaakceptowane, a one same otoczone wsparciem i szacunkiem.

Szczere wyznanie księcia: "Nie miałbym nic przeciwko"Źródło: PAP/EPA, fot: Philip Toscano
d1iglvl

Książę William podczas wizyty w The Albert Kennedy Trust (Akt), organizacji charytatywnej LBGT, która zajmuje się bezdomnością młodzieży, wyraził swoje całkowite poparcie dla mniejszości seksualnych. Wyznał też, że gdyby jego dzieci w przyszłości oświadczyły o swoim zainteresowaniu tą samą płcią, nie miałby nic przeciwko.

-To byłoby całkowicie w porządku - powiedział o przyszłych wyborach trójki dzieci.

Zobacz wideo:

Książę William rozmawiał na ten temat ze swoją małżonką i oby dwoje doszli do wniosku, że niezależnie od wszystkiego będą wspierać wybory własnych pociech. To co jednak ich martwi, to odbiór społeczeństwa, który nie zawsze jest przejawem szacunku i tolerancji.

d1iglvl

- Myślę, że najważniejsze będą komunikacja i wsparcie z naszej strony, bo one zawsze pomagają przejść trudny proces - dodał.

Tim Sigsworth, dyrektor naczelny Akt, powiedział, że komentarz Williama zrobi ogromną różnicę i będzie wielkim przesłaniem, które wzmocni pozycję osób LGBT.

Książę wyraził również swój szok z powodu niedawnego ataku w autobusie na parę lesbijek:

- Byłem naprawdę przerażony tym atakiem - wyznał na spotkaniu.

d1iglvl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1iglvl